Jan Chmielewski i Jacek Nowaczewski zwyciężają w 24. Rajdzie Rzeszowskim w kategorii 2WD

10 sierpnia 2015, Rajd Rzeszowski, Sporty samochodowe

Rajd Rzeszowski zamknął pierwszą połowę sezonu 2015 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na wymagających odcinkach specjalnych zlokalizowanych na południe od stolicy Podkarpacia i w samym Rzeszowie ścigało się prawie 70 załog, w tym duet Jan Chmielewski – Jacek Nowaczewski. Zawodnicy w Citroenie DS3-R3T nie mieli sobie równych zarówno w swojej klasie, jak i w kategorii samochodów z napędem na jedną oś, zajmując przy tym wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej czwartej rundy RSMP. 

Jan Chmielewski: Po opuszczeniu Rajdu Kaszub chcieliśmy w Rzeszowie zdobyć dobry wynik, aby zamknąć pierwszą połowę sezonu jako liderzy „ośki”. Zawody kończymy bardzo  szczęśliwi – trzecią wygrana w 2WD w trzecim starcie. Cały rajd układał się po naszej myśli, choć nie obyło się bez przygody na pierwszej sobotniej Lubeni.Chmielewski 24 rajd rzeszowski W pewnym momencie popełniłem błąd przestrzeliwując zjazd z drogi i zawracając zsunęliśmy się do rowu. Chciałbym serdecznie podziękować i pozdrowić kibiców, którzy wystawili nasz samochód na drogę, zwłaszcza, że wydarzyło się to w miejscu, do którego nie było żadnego dojazdu, a wiec wcześniej widzowie ci zaliczyli długi marsz pod stroma górę. Dziękuję moim sponsorom za wsparcie oraz zespołowi za prace na nasz sukces. Wyjeżdżamy, ze stolicy Podkarpacia bardzo, bardzo zadowoleni, zmotywowani i pozytywnie nastawieni do walki w drugiej połowie tegorocznego sezonu RSMP.

Jacek Nowaczewski: To był gorący, ale bardzo udany dla nas weekend. Wygraliśmy większość odcinków specjalnych w kategorii 2WD oraz w naszej klasie, kończąc 24. Rajd Rzeszowski na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej, przed wieloma samochodami z napędem na obie osie. Powiększyliśmy w ten sposób przewagę na rywalami w ośce. Oby tak dalej! Już za niecały miesiąc Rajd Wisły, który podobnie jak Rzeszowski sprzyja samochodom z przednim napędem i obaj z Jankiem bardzo lubimy te zawody.

 

Sponsorami zespołu są: WESEM, właściciel marki NEO, Caffaro, Fuchs Oil oraz ZF – właściciel marki Sachs; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP Kraków i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij