Jan Chmielewski i Jacek Nowaczewski przed 61. Rajdem Wisły

2 września 2015, Sporty samochodowe

Już w najbliższy weekend rozegrana zostanie piąta tegoroczna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Drugą połowę sezonu otworzy 61. Rajd Wisły, a chęć startu w zawodach wyraziło aż 72 załogi. Na liście startowej nie zabraknie duetu Jan Chmielewski – Jacek Nowaczewski, którzy w Citroenie DS3-R3T powalczą o utrzymanie pozycji liderów klasy 3 oraz kategorii 2WD.

Chmielewski Wisła 2015Jan Chmielewski: Po Rajdzie Rzeszowskim przyszła pora na kolejne zawody, na które jedziemy z radością w sercu, wszak przez lata „Wisła” zyskała status jednej z najlepszych imprez w kalendarzu RSMP. To jeden z tych rajdów, na których jako kibic „zarażałem” się rajdami. Bardzo się cieszę, że do naszej konkurencji w „ośce” dołączył aktualny Mistrz Polski w generalce – Wojtek „Siemanko” Chuchała, który z pewnością wysoko zawiesi poprzeczkę. Pozostali rywale też jeżdżą szybko, więc walka na oesach powinna być pasjonująca. Większość odcinków specjalnych jedzie w tym roku w zmienionej konfiguracji, ale myślę, że organizator jak zawsze zapewni nam świetne trasy. Zapraszam serdecznie do kibicowania nam na malowniczych trasach w Beskidzie Śląskim.

Jacek Nowaczewski: Przerwa od Rajdu Rzeszowskiego minęła nam w ekspresowym tempie i już pora ruszać na kolejną rundę RSMP w Wiśle. Zawody te wspominam bardzo dobrze z ubiegłego roku, bowiem wspólnie z Sylwestrem Płachytką zajęliśmy tutaj wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w „ośce”, z minimalną stratą do zwycięzcy. Tym razem nie pozostaje nam nic innego jak poprawienie tego i tak znakomitego wyniku, więc już teraz wszystkich kibiców prosimy o wsparcie gorącym dopingiem. Do zobaczenia na oesach 61. Rajdu Wisły!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij