Jan Chmielewski i Grzegorz Dachowski po Rajdzie Dolnośląskim 2011

5 września 2011, Sporty samochodowe

Jan Chmielewski z Grzegorzem Dachowskim, reprezentujący zespół NEO – Petroeltech Rally Team, podwójnym sukcesem zakończyli 21. Rajd Dolnośląski – piątą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Krakowska załoga Citroena DS3 R3 podobnie jak podczas Rajdu Rzeszowskiego zajęła doskonałe siódme miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP, dominując wśród załóg dysponujących rajdówkami z napędem na jedną oś, w grupie R oraz w cyklu Citroen Racing Trophy Polska. Zdobycz punktowa z pięciu dotąd rozegranych rund RSMP, na dwa rajdy przed zakończeniem sezonu zapewniła dla zespołu NEO – Petroeltech Rally Team tytuły Mistrza Polski w grupie R oraz wygraną w Pucharze Citroena!

Jan Chmielewski:

Rajd Dolnośląski był dla nas kolejną z rzędu rewelacyjną imprezą w tym sezonie. To był wymagający i szybki rajd ze świetnymi odcinkami specjalnymi. Miło było się ścigać przy tak licznie zgromadzonych kibicach – tym, którzy trzymali za nas kciuki dziękuję za doping. Chciałbym podziękować przede wszystkim moim fantastycznym sponsorom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, dzięki czemu mam możliwość startów Citroenem DS3 R3 i przeżywania wspaniałych emocji. Myślę, że tytuły mistrzowskie, które zapewniliśmy sobie na dwa rajdy przed zakończeniem sezonu są świetnym dowodem na to, że wybór tej rajdówki był w stu procentach słuszny. Teraz przyszła pora na wypróbowanie możliwości samochodu na szutrowej nawierzchni, zatem do zobaczenia na Rajdzie Polski!

Grzegorz Dachowski:

Kiedy pierwszy raz wsiadałem na prawy fotel Citroena DS3 R3, spodziewałem się, że można tym samochodem robić dobre czasy, ale patrząc z perspektywy trzech wspólnych z Jankiem startów, nasze wyniki przechodzą moje najśmielsze oczekiwania. Wrażenie robi również niezawodność „deesa”, który mimo możliwych „chorób wieku dziecięcego” nie zawiódł nas w tym roku ani na moment. Zawiodło niestety moje zdrowie, co spowodowało, że Rajd Dolnośląski był dla mnie jednym z najtrudniejszych w dziesięcioletniej historii startów na prawym fotelu. Na szczęście forma Janka nadrabiała ogólny poziom załogi, który postaramy się utrzymać w pozostałych tegorocznych rajdach.

Sponsorami zespołu są: marka narzędzi NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij