Drugi termin zgłoszeń do 22. Rajdu Rzeszowskiego upłynie 26 lipca 2013

Drugi termin zgłoszeń do 22. Rajdu Rzeszowskiego upłynie 26 lipca 2013

KOMUNIKAT PRASOWY NR 3 24 LIPCA 2013

W terminie od 8 do 10 sierpnia 2013 odbędzie się 22. Rajd Rzeszowski, stanowiący 4. rundę Lotos RSMP, 6. rundę RPP i 9. rundę mistrzostw CEZ-FIA.

SONY DSC-26 lipca upłynie drugi termin zgłoszeń do naszej imprezy. Dotychczas przyjęte zgłoszenia pochodzą m.in. od czołowych załóg krajowych – zarówno w klasyfikacji RSMP, jak i RPP. Interesującym uzupełnieniem są na tę chwilę dwie załogi zagraniczne. Przed dziewięciu laty swój polski debiut zaliczyli w naszym rajdzie Bryan Bouffier i Xavier Panseri. Wtedy startowali Peugeotem S1600, teraz zgłosili się do klasy 6 autem tej samej marki w wersji 208 R2B. Egzotycznym novum będzie tajwańska załoga Yein Dai-Wei i Ko Ming-Roung, korzystająca z bułgarskich licencji. Mistrzowie Tajwanu pojadą w Renault Twingo R2B (również w klasie 6). To pierwsza azjatycka załoga, którą będziemy gościć w naszym rajdzie – wyjaśnia Jarosław Noworól, wiceprezes sportowy Automobilklubu Rzeszowskiego.

 

 

SONY DSCZ kolej Marek Dobrowolski, prezes Automobilklubu Rzeszowskiego, zaprasza przedstawicieli mediów na przedrajdową konferencję prasową. Wyznaczono ją na poniedziałek 29 lipca na godz. 12:00 w galerii Nowy Świat (Rzeszów, Krakowska 20), która jest głównym sponsorem 22. Rajdu Rzeszowskiego. Prezes Dobrowolski dodaje, że w konferencji będą uczestniczyć m.in. Zdzisław Grzyb – prezes Zarządu Okręgu PZM w Rzeszowie, Jan Jędrzejko – dyrektor 22. Rajdu Rzeszowskiego i jego zastępca do spraw sportowych Damian Dobrowolski, dyrektor galerii Nowy Świat Anna Bielenda oraz dwaj czołowi kierowcy wywodzący się z Podkarpacia – Maciej Rzeźnik i Sławomir Ogryzek.

 

 

 

SONY DSC rzesz-64

 

Fot. Łukasz Krasowski, P.Hoffman

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij