Domowo dla Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego – Rajd Arłamów

11 listopada 2015, Sporty samochodowe
Grzegorz Musz i Bogusław Browiński 2016

Grzegorz Musz i Bogusław Browiński 2016

Już w najbliższy piątek na drogach Pogórza Przemyskiego i Dynowskiego zostanie rozegrana ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015 – 2. Rajd Arłamów. To tu rozegra się batalia o tytuł mistrza Polski w klasyfikacji generalnej pomiędzy Brayanem Bouffierem, Łukaszem Habajem i Grzegorzem Grzybem. Wspaniałych sportowych emocji dostarczy z pewnością nie tylko walka o tytuł Mistrzów Polski w „generalce”, ale także rywalizacja wśród samochodów przednionapędowych. To właśnie w tej grupie, samochodem Renault Clio R3T wystartuje przemyślanin – Grzegorz Musz, pilotowany przez Bogusława Browińskiego. Zawodnicy wspierani przez: Grupa PSB, Erem, Rockwool, Bolix, Tytan oraz Wkręt-Met zaprezentują się przed swoją „rodzimą” publicznością i powalczą o dobry wynik na mecie.

Organizatorzy przygotowali trasę liczącą blisko 130 kilometrów, podzieloną na dziewięć odcinków specjalnych. Rajd rozpocznie się o 15.15 honorowym startem spod Urzędu Miejskiego na przemyskim rynku, zaś o godzinie 17.15 pierwszy zawodnik ruszy do odcinka specjalnego „Przemyśl”, prowadzącego wokół Kopca Tatarskiego. Sobota to rywalizacja na bardzo trudnych trasach w okolicach Birczy, Huty Brzuski oraz Pruchnika. Zwycięzców poznamy w sobotnie popołudnie, kiedy to o godzinie 16.00 pod Hotelem Arłamów pierwszy z zawodników wjedzie na metę rajdu. 

Grzegorz Musz: Rajd Arłamów, a bardziej Rajd Przemyśl, bo tutaj odbędzie się ceremonia startu oraz jeden z odcinków specjalnych – to mój „rodzinny” rajd, gdyż na co dzień mieszkam w Przemyślu. Wspaniale będzie się pokazać mieszkańcom i znajomym – szczególnie tym, którzy nie wyjeżdżają oglądać rywalizacji na bardziej odległych runach RSMP. Wszyscy będą mieli znakomitą okazję do zobaczenia nas w akcji oraz poczucia rajdowego paliwa na żywo J Jeśli zaś chodzi o samą rywalizację to postaramy się o dobre, lecz bezpieczne tempo. Zależy nam żeby zrobić kilka dobrych czasów, ale przede wszystkim stanąć na mecie, której w zeszłym sezonie zabrakło po awarii samochodu. Dla nas w klasyfikacjach w zasadzie wszystko jest jasne, więc podejmowania przesadnego ryzyka nie jest konieczne. Serdecznie dziękuje wszystkim naszym partnerom: EREM, Rockwool, Bolix, TYTAN, Wkręt-Met, Prezydentowi Miasta Przemyśla, a w szczególności Grupie Polskie Składy Budowlane (MRÓWKA), za zaufanie i wsparcie, bez którego rywalizacja na najwyższym poziomie nie byłaby możliwaDo zobaczenia na oesach!

Bogusław Browiński: Po dłuższej przerwie w startach, wracamy na domowy 2. Rajd Arłamów, którego w ubiegłym roku niestety nie udało się nam ukończyć z powodu usterki technicznej.
Harmonogram imprezy zapowiada dość ciekawą rywalizację, bowiem w pierwszy dzień organizator przygotował wszystkie odcinki po zapadnięciu zmroku. Jeden z nich – OS Przemyśl odbywa się w rodzinnym mieście Grześka, co tym bardziej motywuje nas do skutecznej jazdy. Trzymajcie za nas kciuki!! Do zobaczenia w Arłamowie.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij