Czas na nasz domowy rajd! – Chmielewski zawodnik Automobilklubu Rzeszowskiego

4 sierpnia 2010, Sporty samochodowe

Po czwartej rundzie RSMP, która odbyła się u naszych czeskich sąsiadów, przyszła kolej na kolejne rajdowe rozgrywki. 19. Rajd Rzeszowski stanowi 6. rundę Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski oraz 5. rundę Mistrzostw Słowacji. Lista zgłoszeń tegorocznej edycji jest wyjątkowo bogata- swój udział zapowiedziało aż 138 załóg z siedmiu państw, które rywalizować będą na pięknych podkarpackich oesach. Na starcie nie zabraknie Jana Chmielewskiego wraz z Robertem Hundlą (NEO-PETROELTECH Rally Team), którzy zajmują aktualnie 2. miejsce w grupie R oraz Citroen Racing Trophy.

Jan Chmielewski:

Mieszkam w Krakowie, ale od początku moich rajdowych startów reprezentuję Automobilklub Rzeszowski, więc czuję, że to jest mój „domowy” rajd. Sześć lat temu właśnie na Rajdzie Rzeszowskim zaczynała się moja rajdowa przygoda od jazdy w roli „zerówki”. Splot niesprzyjających okoliczności sprawił, że nie mogłem w nim pojechać rok temu. Lubię tę imprezę nie tylko przez sentyment, ale i za przemiłą atmosferę, wzorową organizację oraz za świetne, równe asfalty, jakich nie ma w innych naszych rajdach. O popularności tego rajdu świadczy również liczba załóg, które zapowiedziały swój start, w Citroen Racing Trophy dzięki otwartej formule programu także pojawią się dwaj zagraniczni zawodnicy.

Robert Hundla:

Rajd Rzeszowski to jedna z moich ulubionych eliminacji RSMP. W minionym dziesięcioleciu startowałem w nim chyba we wszystkich edycjach. Zawsze przyjeżdżam do Rzeszowa z uśmiechem na twarzy. Jest to chyba najlepiej zorganizowana pod każdym względem runda RSMP od kilku lat; ufam, że i w tym roku organizatorzy będą trzymać wysoki poziom. Bardzo cieszę się, że jest to łączona, międzynarodowa eliminacja i będziemy ścigać się z kolegami ze Słowacji. Znam większość tych zawodników i będzie mi niezmiernie miło znowu ich zobaczyć. Liczę na dobry występ naszej załogi i mam nadzieję, że damy wiele radości wszystkim zgromadzonym przy trasie. Jak zwykle proszę o bezpieczny doping!


Załogę Chmielewski – Hundla wspierają dystrybutor narzędzi marki NEO, PETROELTECH, a także Automobilklub Rzeszowski. Patronat medialny sprawuje Radio RMF FM i redakcja magazynu „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij