Chmielewski/Gerber na drugim miejscu w klasyfikacji 2WD – 23. Rajd Rzeszowski

11 sierpnia 2014, Rajd Rzeszowski, Sporty samochodowe

Uroczysta ceremonia mety na rzeszowskim Rynku zakończyła dwudniowe zmagania na trasach 23. Rajdu Rzeszowskiego – czwartej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W licznej stawce zgłoszonych załóg, uzupełnionych o zawodników rywalizujących w ramach Mistrzostw Słowacji, znalazł się zespół WESEM-NEO Rally Team w składzie Jan Chmielewski – Jakub Gerber. Załoga w Citroenie DS3-R3T z sukcesem zameldowała się na mecie zawodów, zwyciężając w cyklu Citroën Racing Trophy i klasie 5 oraz zajmując drugie miejsce w klasyfikacji 2WD. Ukoronowaniem szybkiego tempa krakowsko – poznańskiego duetu jest doskonałe ósme miejsce w klasyfikacji generalnej 23. Rajdu Rzeszowskiego.

 23 rajd rzeszowski chmielewski gerber

Jan Chmielewski: Mamy się z czego cieszyć. Jesteśmy na mecie jednego z najtrudniejszych Rajdów Rzeszowskich, w których braliśmy dotąd udział. Wynik jest bardzo dobry, ale gdyby nie problemy z doborem właściwych opon na pierwszy etap, moglibyśmy go jeszcze nieco poprawić. Szczególnie duże straty ponieśliśmy na odcinku „Godowa”, który podczas ulewy przejechaliśmy na oponach przeznaczonych na suchą nawierzchnię. Drugi dzień zawodów ułożył się dla naszego zespołu znacznie lepiej i odcinek po odcinku odrabialiśmy straty z piątku. Finalnie przesunęliśmy się o cztery pozycje w klasyfikacji „ośki”, co przy imponującym tempie konkurentów w tej kategorii, zmuszało nas do maksymalnego wysiłku do samej mety ostatniego oesu. Myślę, że tak zaciętą rywalizację w 2WD będziemy obserwowali przez wszystkie pozostałe rundy sezonu i podczas każdej z nich rajdowi kibice będą mieli się czym emocjonować.

 

Jakub Gerber: Ciężką pracą na drugim etapie zaliczyliśmy duży awans w klasyfikacji. Trzeba uczciwie przyznać, że zawdzięczamy go także problemom konkurencji z przebitymi oponami, ale unikanie tego typu przygód to również element rajdowego rzemiosła. Zaliczyliśmy dwa bardzo niepodobne do siebie dni Rajdu Rzeszowskiego. Pierwszy z nich to walka o utrzymanie się na drodze przy zmiennej pogodzie, a drugi upłynął pod znakiem szybkiej jazdy przy upalnej aurze. Zawody mocno dały nam w kość, ale walka z konkurencją, która prezentuje tak wysoki poziom to dla nas zaszczyt i wyjeżdżamy z Rzeszowa w bardzo dobrych nastrojach.

 

Sponsorami zespołu są: WESEM, właściciel marki NEO, patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA, a za przygotowanie samochodu odpowiada Race Rent.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij