Chmielewski wraca do gry – po raz trzeci z rzędu wygrywa w Rajdzie Orlen! (rok 2009)

14 października 2009, Sporty samochodowe

NEO – Rosetex Rally Team

W niedzielne popołudnie w Płocku zakończyła się przedostatnia już runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zwycięzcą rajdu został Leszek Kuzaj, natomiast w klasyfikacji A6 oraz R2B, a także w pucharze Citroena wygrała załoga Jan Chmielewski/ Szymon Gospodarczyk startująca w barwach NEO- Rosetex Rally Team. Tym samym wygrała ona w swoich klasach oba rajdy szutrowe, które zostały rozegrane w tym roku w ramach Mistrzostw Polski.

Janek Chmielewski:

Niezmiernie cieszę się z osiągniętego na rajdzie Orlen wyniku, czyli wygranej w klasie A6, R2B oraz w Citroen Racing Trophy, a także ze zwycięstwa podczas drugiego dnia zmagań. Po wypadku na Rajdzie Polskim obawiałem się rajdu szutrowego, ale udało mi się przełamać. Samochód i cały zespół spisywał się rewelacyjnie, choć nie obyło się bez drobnych przygód. Pierwszego dnia złapaliśmy kapcia, przez co uciekło kilka punktów, drugiego dnia mieliśmy problemy z interkomem. Gdyby nie to, może dalej liczylibyśmy się w walce o tytuł, ale właśnie takie są rajdy. Założeniem była po prostu meta, a tutaj jest zwycięstwo, więc jestem niezmiernie zadowolony, tym bardziej, iż jest to moja trzecia wygrana z rzędu na tym rajdzie. Tą wygraną chciałbym zadedykować moim wspaniałym sponsorom i tym, który byli ze mną w trudnych chwilach!

Szymon Gospodarczyk:

Tegoroczny Rajd Orlen możemy zaliczyć do bardzo udanych. Jechało nam się bardzo dobrze, mimo to, iż drugiego dnia startowaliśmy do odcinków jako pierwsza ośka i nasze auto nie pasowało do kolein pozostawionych przez auta czteronapędowe i uciekało trochę czasu. Dziękujemy wszystkim, którzy wierzyli w nasz sukces i trzymali za nas kciuki. Do zobaczenia na Rajdzie Dolnośląskim – będzie się działo!

Załogę Chmielewski – Gospodarczyk wspiera dystrybutor narzędzi marki NEO, Rosetex i Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM oraz redakcja magazynu „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij