Chmielewski nadal z Dachowskim w Rajdzie Świdnickim… BMW R320 MAXI

14 kwietnia 2016, Sporty samochodowe

 

             Po pięciomiesięcznej przerwie na trasy odcinków specjalnych powracają załogi ścigające się w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Sezon 2016 rozpocznie się w Górach Stołowych, gdzie już w najbliższy weekend rozegrany zostanie 44. Rajd Świdnicki Krause. Lista zgłoszeń inauguracyjnej rundy RSMP liczy 60 pozycji, a numer startowy 16 przyznano najwyżej rozstawionej załodze samochodu 2WD, a jest nią duet Jan Chmielewski – Grzegorz Dachowski w BMW R320 MAXI.

BMW R320 MAXI Chmielewski

BMW R320 MAXI Chmielewski

Jan Chmielewski: Chyba już dawno, a może nawet nigdy wcześniej z taką niecierpliwością nie wyczekiwałem rozpoczęcia sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jak twierdzą niektórzy, przed dekadę startów rajdówkami z przednim napędem chodziłem na rękach, a przesiadka do RWD sprawia, że będę się uczył chodzić na nogach. Mówiąc jednak zupełnie poważnie, bardzo długo wahałem się czy zdecydować się na tak radykalny krok i z dobrze znanego wszystkim Citroëna DS3-R3T przesiąść się do dość egzotycznego w naszym kraju BMW R320 MAXI. Zainteresowanie kibiców, którego doświadczyliśmy podczas niedawno rozegranego, krótkiego Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, więc jestem w stanie zaryzykować tezę, że być może właśnie takich rajdówek obecnie oczekują na odcinkach specjalnych kibice. Pewną niewiadomą jest to, jak nowy samochód spisze się na polskich oesach, ale żeby się o tym przekonać nie pozostaje nam nic innego jak wystąpić w Rajdzie Świdnickim, na który wszystkich serdecznie zapraszamy!

Grzegorz Dachowski: Jesteśmy u progu nowego sezonu RSMP, a sam cykl w zimowej przerwie przeszedł mały „lifting”. Mistrzostwa zyskały promotora oraz nowych tytularnych sponsorów, więc można mieć nadzieję, że przełoży się to odpowiedni poziom zawodów oraz znaczące inwestycje w poprawienie medialności tej, bardzo ciekawej przecież, dyscypliny sportu. Wzrasta również ilość kilometrów oesowych poszczególnych rajdów, co cieszy mnie chyba najbardziej, bo na samą myśl o przemieszczaniu się po odcinkach specjalnych w naszym nowym BMW na mojej twarzy pojawia się nieskrywany uśmiech. Do zobaczenia w Świdnicy!

 

 

Partnerami zespołu są: Caffaro, REVICO, Fuchs Oil, WESEM, właściciel marki NEO, Pirelli; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP 3 Kraków, Collab studio i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij