Chmielewski już po 40. Rajdzie Świdnickim Krause 2012

23 kwietnia 2012, Sporty samochodowe

Meta zlokalizowana na Rynku w Świdnicy zakończyła zmagania w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 40. Rajdzie Świdnickim Krause. Spośród prawie sześćdziesięciu zgłoszonych samochodów przeważającą grupę stanowiły rajdówki z napędem na przednią oś. W tej kategorii rywalizację zdominowała załoga NEO – Petroeltech Rally Team’u w składzie Jan Chmielewski – Jakub Gerber. Ich Citroen DS3 R3 okazał się najszybszy na większości odcinków specjalnych, co zaowocowało zwycięstwem w grupie R, w klasie 5 oraz w cyklu Citroen Racing Trophy Polska podczas obu etapów Rajdu Świdnickiego. Uzupełnieniem doskonałego wyniku załogi Chmielewski – Gerber jest wysoka, ósma pozycja w klasyfikacji generalnej drugiej rundy RSMP.

Jan Chmielewski:

Mając w pamięci niezbyt udany Rajd Lotos, na Świdnickim karta odwróciła się w stu procentach i rajd ułożył się dla nas bardzo dobrze. W zasadzie jedynym problemem był dobór opon odpowiednich do kapryśnej pogody. Jak zawsze w Górach Sowich, trasy były wymagające i bardzo szybkie. Może czasami nawet zbyt szybkie i na przyszłość warto by pomyśleć nad postawieniem w kilku miejscach szykan. Ale nie ma co marudzić – zdobyliśmy komplet punktów w klasie, jesteśmy w czołowej dziesiątce generalki, na samochodzie nie zrobiliśmy nawet rysy, więc jest rewelacyjnie. Dziękuję za pracę mojemu pilotowi, zespołowi, a także moim fantastycznym sponsorom – wszyscy spisaliśmy się na medal!

Jakub Gerber:

Pierwszy wspólny z Jankiem rajd zaliczany do Mistrzostw Polski poszedł w całości zgodnie z naszymi założeniami i oczekiwaniami. Jechaliśmy czysto, a regularnie notowane czasy w czołowej dziesiątce i ósma pozycja w klasyfikacji generalnej na koniec rajdu pokazują, że było również szybko. To naprawdę cieszy, jeżeli samochodem przednionapędowym można walczyć z dużo mocniejszymi rajdówkami z napędem na obie osie, szczególnie biorąc pod uwagę zmienne warunki pogodowe, które z zasady nie sprzyjają „ośkom”.

Sponsorami zespołu są: marka narzędzi NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij