Chmielewski i Gerber po 21. Rajdzie Rzeszowskim

13 sierpnia 2012, Sporty samochodowe

Sezon 2012 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski przekroczył półmetek. Czwartą rundą RSMP był 21. Rajd Rzeszowski, zaliczany również do Mistrzostw Słowacji oraz Pucharu FIA Strefy Europy Centralnej. Zawody w międzynarodowej obsadzie przyciągnęły na start prawie półtorej setki rajdówek! Załoga NEO – Petroeltech Rally Teamu w składzie Jan Chmielewski – Jakub Gerber po raz kolejny w tym sezonie wzbogaciła się o spory bagaż punktowy, zajmując drugą pozycję w grupie R, klasie 5 oraz w cyklu Citroen Racing Trophy Polska, wygrywając jednocześnie drugi etap zmagań w wymienionych kategoriach. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski załoga Citroena DS3 R3 zajęła wysokie dziewiąte miejsce. Po czterech rozegranych rundach RSMP załoga NEO – Petroeltech Rally Teamu zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji sezonu w grupie R oraz cyklu Citroen Racing Trophy Polska, drugą pozycję w klasie 5, a także jest najwyżej sklasyfikowaną załogą, korzystającą z samochodu z napędem na jedną oś.

Jan Chmielewski:

Być może przemawia przeze mnie lokalny patriotyzm, ale to był naprawdę wspaniały rajd! Ponad 180 kilometrów oesowych miało fantastyczną konfigurację, a poziom trudności podnosiła niepewna, drugiego dnia deszczowa, aura. Szkoda, że szanse na trzecią z rzędu wygraną w ośce przekreśliła pechowo przebita opona, która przytrafiła się nam na szutrowym łączniku ostatniego w piątkowym programie oesu Lubenia. Większość strat z tym związanych udało się odrobić podczas drugiego dnia, ale do pełni szczęścia zabrakło kilkunastu sekund. Taka już jest specyfika rajdów, ale z drugiej strony kwestia podziału tytułów mistrzowskich w naszej grupie oraz klasie wciąż pozostaje nierozstrzygnięta i walką o każdy najmniejszy punkt będziemy się emocjonowali, być może, do samego końca sezonu.

Jakub Gerber:

Kiedy gra się o wysoką stawkę, nawet z pozoru błahy problem może przekreślić szansę na wygraną. W naszym przypadku była to przebita opona na ostatnim piątkowym odcinku specjalnym. Mimo to myślę, że pokazaliśmy się w Rzeszowie z dobrej strony, wygraliśmy 9 z 13 oesów w naszej klasie, podczas poszczególnych etapów plasując się na dziesiątej i siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej RSMP. Cieszy również, że przy trasie rajdu widzieliśmy tak wielu dopingujących nas kibiców. Nie da się ukryć, że dodawali nam w ten sposób skrzydeł, dowodząc tym samym wysokiej popularności rajdów w naszym kraju.

Sponsorami zespołu są: marka narzędzi NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Inne fotografie z 21. Rajdu Rzeszowskiego mozna zobaczyć w galerii A.Rzeszowskiego – kliknij na zdjęcie:

185018img_4212

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij