Chmielewski i Dachowski zwyciężają w 53 Barbórce

13 grudnia 2015, Sporty samochodowe

Sześć odcinków specjalnych, zlokalizowanych na Służewcu, Bemowie i tuż pod Stadionem Narodowym oraz finałowa, kultowa próba na ulicy Karowej złożyły się na trasę 53. Rajdu Barbórka, który symbolicznie zamknął sezon 2015 w polskich sportach motorowych. W tych prestiżowych zawodach z bardzo dobrej strony pokazał się duet Jan Chmielewski – Grzegorz Dachowski. Załoga w Citroenie DS3-R3T zwyciężyła w klasie 2, a na wieczornej próbie na Karowej uplasowała się w swojej kategorii na drugim miejscu.

 

Barbórka 2015 - Jan Chmielewski

Barbórka 2015 – Jan Chmielewski

Jan Chmielewski: Za nami kolejny bardzo udany start. Zwycięstwo w Rajdzie Barbórka smakuje szczególnie, a wyjątkowy charakter tych krótkich zawodów jest trudny do opisania słowami. Rajd rozpoczął się dla nas niespodziewanymi problemami technicznymi podczas odcinka testowego w piątek, które szczęśliwie udało się nam rozwiązać dzięki pomocy Arona Domżały, który pożyczył nam potrzebną część, kierownictwa zespołu C-rally oraz „Kosy”, a także nocnej pracy naszych mechaników. Tylko za ich sprawą w sobotę rano mogliśmy przystąpić do rywalizacji, dlatego wszystkim im chciałbym serdecznie podziękować. Ze sportowego punktu widzenia była to jedna z lepszych Barbórek w naszym wykonaniu. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie wygrania próby na ulicy Karowej, ale tam psikusa spłatała pogoda i w momencie naszego startu zafundowała nam niespodziankę w postaci opadu deszczu, który błyskawicznie zamienił Karową w ślizgawkę. To jednak nie odbiera nam radości z wygrania tego rajdu, który symbolicznie zamyka kolejny wspaniały dla naszego teamu sezon.    

 

Grzegorz Dachowski: Trudno podsumować ten Rajd Barbórka inaczej niż jako bardzo dla nas szczęśliwy. Wygraliśmy go w swojej klasie z dużą przewagą, zapisując na swoje konto cztery z sześciu oesów. Szczerze mówiąc szkoda, że organizator nie przewidział jeszcze kilku odcinków, bo czuliśmy się wczoraj na warszawskich trasach znakomicie. W ten sposób kończę bardzo urozmaicony dla siebie sezon rajdowy, dziękuję za emocje i doświadczenia wszystkim tegorocznym kierowcom.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij