Avicold-ELpol team rozpoczyna sezon od Świdnicy

5 kwietnia 2011, Sporty samochodowe

Po długiej między-sezonowej przerwie załoga Łukasz Sitek-Automobilklub Cieszyński oraz Łukasz Gwiazda-Automobilklub Rzeszowski z numerem 165 wystartuje w 39 Rajdzie Swidnickim Krause. Rajd stanowić będzie drugą rundę Mistrzostw Polski oraz rundę 2 i 3 Rajdowego Pucharu Polski. Rajd tradycyjnie wystartuje ze Świdnickiego rynku i rozegrany zostanie w dniach 08-10 kwietnia . Zawodnicy podczas obu dni rajdu będą mieli do pokonania ponad 150 km odcinków specjalnych wytyczonych wśród malowniczych Gór Sowich. Nie zabraknie wśród nich takich klasyków jak odcinki Walim, Michałkowa czy Jodłownik. Rajdową bronią załogi pozostaje Fiat Cinquecento Sporting w klasie A0 Rajdowego Pucharu Polski.

Łukasz Sitek:

Zeszłoroczną edycję zakończyłem już na piątym odcinku specjalnym rajdu, więc z tym większą pokorą podchodzę do startu w Świdnicy. Nie zmienia to jednak faktu naszej woli walki w klasie oraz ukończenia rajdu na możliwie najlepszym dla nas miejscu. Dziękujemy naszym głównym partnerom firmie Avicold oraz ELpol, firmie autoSIT, JERZY Dzięgielów, Twój Auto Serwis T.A.S. , jsprojekty.pl oraz naszym serwisantom. Więcej informacji na stronie rajdu www.rajdkrause.pl oraz sito.rajdowypuchar.pl.

Łukasz Gwiazda:

Pierwsze słowa które cisną się na usta to: powrót do korzeni, bo w Rajdzie Świdnickim startuje z dobrze mi znanym Łukaszem Sitkiem we Fiacie Cinquecento. Przyjdzie nam się zmagać przez dwa dni na kultowych odcinkach rajdu, walczący tym samym o zwycięstwo w klasie oraz jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Taryfy ulgowej nie przewiduję. Mam nadzieje że uda mi się przekazać doświadczenie nabyte w szybszych wozidłach Łukaszowi co bezpośrednio przełoży się na czasy notowane na odcinkach specjalnych. Samochód jak zwykle, doskonale będzie przygotowywała ekipa Smoły i Dusiola którzy powinni być przykładem dla wielu serwisantów. Mamy kilku nowych sponsorów z którymi nie miałem do czynienia mianowicie firma AVICOLD i ELpol, które z dużym zaangażowaniem wspierają Sita – i chwała im za to !!!

 

sito1

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij