47. Rajd Żubrów – Zasada wystartuje z wnukiem Danielem Chwistem, także kierowcą rajdowym

25 października 2013, Sporty samochodowe

superoes_nr22_okl zubry 47W sobotę 26 października o godz. 9:15 z rynku w Myślenicach wystartuje pierwsza załoga, uczestnicząca w 47. Rajdzie Żubrów, organizowanym przez Automobilklub Krakowski przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Z „jedynką” pojadą warszawscy weterani Andrzej Wodziński i Marek Pawłowski w Toyocie Celice. Do zawodów zgłosiły się łącznie 53 załogi. Najstarszy uczestnik imprezy, a w 1966 roku jej inicjator, Sobiesław Zasada, wystartuje wraz z wnukiem Danielem Chwistem w bardzo szybkim Mercedesie A45 AMG z numerem 4.

Sportowa część imprezy składa się z dwóch pętli. Na każdej będą rozegrane próby zręczności na dwóch myślenickich placach (przy ul. Dunin-Brzezińskiego i przy ul. Zdrojowej) oraz drogowe próby sportowe Góra Chełm i Lanckorona. Meta imprezy od godz. 15 przed hotelem Kasprowy w Zakopanem, a w sobotni wieczór tradycyjny Bal Żubrów.

Staraniem Automobilklubu Krakowskiego został wydany 22 numer magazynu sportów samochodowych SuperOES, zawierających szczegółowe wiadomości o imprezie. SuperOES będzie kolportowany w kluczowych punktach trasy zawodów, jest też dostępny w myślenickim Urzędzie Miasta i Gminy.

Więcej o tegorocznym Rajdzie Żubrów na stronie www.automobilklub.krakow.pl.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij