230 kilometrów Chmielewskiego w Rajdzie Polski

20 września 2011, Sporty samochodowe

230 kilometrów trudnych, szutrowych odcinków specjalnych czekało na uczestników 68. Rajdu Polski – dziesiątej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy oraz szóstej odsłony Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W niełatwych dla przednionapędowych samochodów warunkach miał miejsce krajowy debiut Citroena DS3 R3 na luźnych nawierzchniach. Rajdówka wystawiona została przez NEO – Petroeltech Rally Team w składzie Jan Chmielewski – Grzegorz Dachowski. Krakowianie, mimo zapewnionych już wcześniej mistrzowskich tytułów, nie zmniejszyli na mazurskich oesach swojego tempa i szósty raz z rzędu triumfowali w grupie R, ośce oraz Pucharze Citroena. Według nieoficjalnych wyników, w stawce liczącej niemal trzydzieści samochodów z napędem na obie osie Chmielewski z Dachowskim uplasowali się na wysokim, jedenastym miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Polski.

Jan Chmielewski:

Muszę przyznać, że trochę obawiałem się pierwszego startu Citroenem DS3 R3 na szutrze, ale jak widać nie było czego. Jazda tym samochodem okazała się być zdecydowanie inna niż „cedwójką”, ale jak widać po czasach, nowsza konstrukcja pokazała swoje zalety również na luźnej nawierzchni. Mazurskie odcinki były chyba jeszcze bardziej wymagające niż w ubiegłym roku, ale udało mi się je przejechać bez błędów i zakończyć rajd ze świetnym rezultatem. Wygraliśmy kolejny raz grupę R, ośkę oraz Citroen Racing Trophy. Nigdy dotąd nie miałem tak dobrego sezonu. Jestem naprawdę bardzo, bardzo szczęśliwy!

Grzegorz Dachowski:

Nie ma w kalendarzu RSMP drugiego rajdu z taką ilością szczytów, hop i chytrych zakrętów. To stawia przed pilotem szczególnie wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o dyktowanie. Na pewno był to dla mnie trudny i ciężki rajd. Jednak bez oesowych przygód, szczęśliwie dla nas, po raz kolejny jesteśmy na mecie, za co chciałbym podziękować nie tylko Jankowi, ale i całej nieocenionej ekipie NEO – Petroeltech Rally Teamu. Dla mnie fatum Rajdu Polski zostało wreszcie zdjęte.

Sponsorami zespołu są: marka narzędzi NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij