23. Rajd Rzeszowski – Bogusław Browiński w zespole z Grzegorzem Muszem zapowiadają szybką jazdę.

23. Rajd Rzeszowski zapowiada się bardzo interesująco. Zawody zaliczane do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski, Mistrzostw Słowacji oraz Pucharu FIA Strefy Europy Centralnej zgromadziły na stracie sto szesnaście załóg. Z numerem sto piątym w ramach Rajdowego Pucharu Polski wystartują Hondą Civic Type-R zawodnicy PSB Mrówka Erem Rally Team – Grzegorz Musz i Bogusław Browiński, którzy zmierzą się w Klasie 5 z dwunastoma rywalami. 

Rajd Rzeszowski cieszy się bardzo dobrą opinią wśród kierowców i fanów sportu samochodowego, którzy co roku tłumnie kibicują swoim faworytom. W tym roku zawodnicy Rajdowego Pucharu Polski wykażą się kunsztem szybkiej i precyzyjnej jazdy samochodem na 80 kilometrach odcinków specjalnych, podzielonych na sześć prób. Zawodnicy przejadą w kolejności Wysoka, Wojaszówka oraz Zagorzyce, po czym odwiedzą park serwisowy i ponownie ruszą na odcinki specjalne. Zwycięzców poznamy w sobotnie popołudnie, kiedy to nastąpi wręczenie pucharów na Rzeszowskim rynku.

GGrzegorz-Muszrzegorz Musz: Rajd Rzeszowski to niemal nasza domowa impreza, gdyż odcinki specjalne zlokalizowane są całkiem blisko Przemyśla i mam do nich spory sentyment. Z całą pewnością start w tych zawodach wyzwala wielkie emocje a liczba kibiców przy trasie mocno pomaga w szybkiej jeździe. To wszystko powoduje, że będziemy chcieli od początku jechać dobrym tempem i ciągle je podkręcać, ale musimy pamiętać o bardzo wysokiej skali trudności tego rajdu i do końca zachować zimną głowę, w czym mój pilot – Bogusław „Borówa” Browiński będzie mi pomagał. Do rajdu jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani. Przejechaliśmy około 150 kilometrów testowych na trasach o zbliżonej charakterystyce do tych, na których już w sobotę będziemy się ścigać. W czasie testów mocno pracowaliśmy nad ustawieniami zawieszenia oraz dopracowywaliśmy opis, który działa coraz lepiej, dzięki czemu czuję się dużo pewniej na nowych trasach. Cały zespół już nie może doczekać się startu do pierwszego odcinka specjalnego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali w ostatnim czasie oraz naszym partnerom, którzy wspierają nas w startach: Grupa PSB Mrówka, EREM, TYTAN, SATYN, , Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydent Miasta Przemyśla.

Bogusław Browiński: Już odliczamy godziny i minuty do startu 23. Rajd Rzeszowskiego – który, jako nasza „domowa impreza” stanowi dla nas najważniejszą rundę RPP w całym cyklu. Mam nadzieję, że odbyte kilkudniowe testy oraz atmosfera domowego rajdu wpłyną pozytywnie na realizację założonego przez nasz zespół celu. Obiecujemy, że od startu zaprezentujemy równą, szybką i widowiskową jazdę, która – mam nadzieję – będzie się podobać kibicom . Warto podkreślić, że organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, przygotowując nowe odcinki specjalne, co zapowiada ciekawą i zaciętą rywalizację. Zapraszam wszystkich kibiców do dopingowania naszej załodze na trasie i jednocześnie życzę wszystkim zawodnikom osiągnięcia mety.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij