Zabytkowe Pojazdy w 18 Rajdzie Rzeszowskim 2009: Saab 96 i Dodge

22 lipca 2009, Pojazdy zabytkowe

Legenda amerykańskiej motoryzacji w Rajdzie Rzeszowskim.

Nie lada atrakcja szykuje się dla kibiców 18 Rajdu Rzeszowskiego Karpackie!

Jako samochód funkcyjny „A” pojawi się na trasach Rzeszowskiego legenda amerykańskiej motoryzacji Dodge Chellenger z roku 1971. Za jego kierownicą zasiądzie startujący na co dzień w GSMP Saab-em 96 z roku 1977 Dariusz Mikołajczyk.

Chciałbym na wstępie podziękować za zaufanie jakim obdarzył mnie Jarek Noworól Dyrektor Rajdu. Postaram się go nie zawieść. Dzięki uprzejmości jednego z moich sponsorów z GSMP mam niepowtarzalną możliwość zaprezentowania tego niesamowitego samochodu w barwach G-Shock kibicom zgromadzonym przy odcinkach specjalnych.

 

Dlatego namawiam do wcześniejszego przybycia na OS-y, oprócz możliwości zobaczenia i usłyszenia tego 400-konnego potwora pozwoli to Wam, kibicom, na spokojniejsze  i bezpieczniejsze zajęcie dogodnego miejsca widokowego.

mówi Darek Mikołajczyk. I dodaje:

W miarę możliwości postaram się dać trochę radości kibicom z przejazdu tym samochodem, ale pamiętam również i to jest najważniejsze, o wykonywaniu powierzonych mi przez organizatora obowiązków samochodu „A”, który jest praktycznie ostatnim bastionem zabezpieczenia rajdu – po nas jadą już tylko „zerówki”, które nie dysponują ani czasem ani możliwościami usunięcia ostatnich niedopatrzeń w zakresie zabezpieczenia.

Jako zawodnik Automobilklubu Rzeszowskiego chciałbym zwrócić się z apelem do wszystkich zgromadzonych przy trasach odcinków specjalnych: szanujcie własne życie i zdrowie oraz pracę wszystkich organizujących rajd. Stosujcie się do poleceń służb porządkowych, tak abyśmy wszyscy wrócili cali i zdrowi do domów.

SAAB 96 z 1977 roku na odcinkach medialnych


Automobilklub Rzeszowski zadbał o to, aby na odcinkach medialnych kibicom nie zabrakło atrakcji również po przejeździe całej stawki zawodników.

Otóż jako samochód „K” na tych właśnie odcinkach zlokalizowanych w piątek w Rakszawie a w sobotę w Rzeszowie pojawi się znany z GSMP Saab 96 z kierownicą którego tym razem zasiądzie Paweł Hoffman, na co dzień niestrudzony organizator imprez dla pojazdów zabytkowych.

Chciałbym zachęcić kibiców do pozostania na odcinkach, aż do przejazdu Saab-a

mówi Paweł Hoffman

To auto to naprawdę kawał rajdowej historii i warto zobaczyć go w akcji. Trochę żałujemy, że nie możemy zaprezentować samochodu na całej trasie rajdu ale na co dzień auto startuje w GSMP i musimy go trochę oszczędzać.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij