O XV PODKARPACKIM RAJDZIE POJAZDÓW ZABYTKOWYCH ARŁAMÓW 2014

10 czerwca 2014, Pojazdy zabytkowe

SONY DSC

Rajd pojazdów zabytkowych, to jedna z wielu imprez motoryzacyjnych organizowanych przez Automobilklub Rzeszowski w 2014 roku. Ma on swoją specyfikę i swoisty urok, gdyż pojazdy biorące w nim udział mają po kilkadziesiąt lat (najstarsze prawie sto) i wiele setek tysięcy kilometrów „w kołach” a mimo to, swoim wyglądem i sprawnością techniczną zadziwiają niejednego fana motoryzacji. Jednocześnie właściciele tych „staruszków na kołach” to prawdziwi pasjonaci; ciekawi ludzie znający na wylot swoje samochody i motocykle
, poświęcający tej pasji cały wolny czas.

arlamow_logo

Nasz podkarpacki Rajd, jest jedną z eliminacji cyklu Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych a jednocześnie ma charakter międzynarodowy, gdyż zawitają do nas załogi z sąsiednich krajów. Turystyczno – krajoznawczy profil imprezy uzupełniony jest o ekscytujące próby sportowe, na których wiekowe pojazdy pokażą pełnię swych możliwości i będą rywalizować o cenne sekundy do klasyfikacji końcowej, bo przecież każdy chce wygrać…

Sanowa_logotyp_wersja_podstawowa

Jednak wizytówką naszego Rajdu będą tzw. Konkursy Elegancji czyli uroczyste pokazy samochodów wraz z załogami zorganizowane będą między innymi w centrach miast, przez które będziemy przejeżdżali.

Szpital Nowe Techniki MedycznePierwszy z tych konkursów odbędzie się w czwartek, 24 lipca o godzinie 12:00 na RYNKU w SANOKU  i w RYNKU GALICYJSKIM w sanockim Skansenie. Podczas przejazdu z rynku do skansenu, jeden z elementów naszej rywalizacji, usytuowany będzie na stacji paliw GROSAR gdzie w godz. 12:15-13:45 będzie można oglądać zmagania samochodów i ich kierowców.  Pojazdy opuszczą Sanok około godziny 14:00 i odjadą przez Załuż w kierunku LESKA.  Kolejnym miejscem dogodnym dla widzów jest BROWAR URSA MAIOR gdzie uczestnicy zabawią w godz.14:30-17:00.

W piątek 25 lipca zobaczyć nas można będzie na uroczystym poświęceniu w KALWARII PACŁAWSKIEJ o godz. 10:30 po czym odwiedzimy BIRCZĘ, gdzie o godz.12:30 pojazdy pojawią się na rynku, a o godz.14:00 rozpocznie się kolejny KONKURS ELEGANCJI. Po prezentacji pojazdy uczestniczące w rajdzie przejadą do HOTELU ARŁAMÓW gdzie zaprezentują swoje walory estetyczne gościom hotelowym i nie tylko. Natomiast w sobotę 26 lipca, przeprowadzimy KONKURSY ELEGANCJI w PRZEMYŚLU. Pierwszy z nich odbędzie się o godzinie 11:30 na przemyskim RYNKU, a zaraz potem, czyli o godzinie 12:00 wszystkie samochody i motocykle pojawią się obok przemyskiej GALERII SANOWA gdzie nastąpi uroczysta prezentacja pojazdów i ich załóg w strojach zgodnych z modą lat 30-tych, 50-tych, 70-tych…Ostatnim, podsumowującym cały rajd akcentem, będzie KONKURS ELEGANCJI o PUCHAR GALERII SANOWA, który rozpocznie się o godz. 12:00 na placu przed wejściem głównym do Galerii. Piękne, zabytkowe samochody będzie tam można podziwiać aż do godziny 15:30, kiedy to załogi wyruszą w drogę powrotną do bazy rajdu w Arłamowie.

Handlopex logo

SONY DSC

Miasto Przemyśl

 

Będzie można nas również spotkać na pięknych górskich trasach łączących wymienione miejscowości, gdy z mozołem będziemy wspinać się po serpentynach Gór Słonnych by potem zjechać w malownicze doliny Wiaru.

Zakończenie rajdu uwieńczy rozdanie  nagród i pucharów dla zwycięzców a potem pożegnamy uczestników z nadzieją, że za rok spotkamy się po raz kolejny na podkarpackich rajdowych trasach.

Szczegóły rajdu w linku: XV Podkarpaki Rajd Pojazdów Zabytkowych

oraz na Facebook: Wydarzenie XV Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych

SONY DSC

Konkurs Elegancji

SONY DSC

Miasto BirczaSONY DSC Konkurs Elegancji

 

10 czerwca 2014, Leszek Kut

 

Tenex_logo_RGB

LOGO Hegron

SZIK logo

Berner


visum-clinic-rzeszow

 OFF ROAD CZYSTE.cdr

Grosar logo

Ursa Maior logo

 Flaga2-2

TVP logo

kapsel URSA

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij