Syrenka 103 zostawia konkurencję w tyle czyli 10. Šarišský Okruh Veteránov

SONY DSC

Państwo Leniart w swoim Mercedesie

W samo południe z parkingu w Boguchwale wyruszyło pięć historycznych pojazdów, a w Barwinku dołączył Saab 96 750 z Eugeniuszem Wilkiem i Dorotą Kocik na pokładzie. Inne pojazdy to Audi Coupe państwa Wańczyckich, Mercedes SL państwa Leniartów, Mercedes 123, Saab 96 V4 i Syrena 103.

Działo się to 12 czerwca 2015 roku.

Późnym popołudniem wszyscy stawiliśmy się na rynku w Presovie, aby po prezentacji z wesołą miną wyruszyć w kierunku Krompach. Kilkadziesiąt kilometrów jazdy z przerwą na wykonanie zadania rajdowego i dojechaliśmy na miejsce. Oczywiście nie obyło się bez problemów, ale cóż to jest problem. W saabie coś brzdękło i podczas hamowania nastąpił stukot i szum. Pierwsze podejrzenie kierowcy, że wypadł klocek hamulcowy. Okazało się jednak że tarcze są bez rys. Po delikatnym dotarciu do hotelu i szybkim demontażu koła odnaleźliśmy usterkę. Pękła śruba mocowania zacisku hamulcowego. Montaż śruby, która oczywiście była w zapasie i pojazd przygotowaliśmy do dalszej drogi.

Sobota była dniem w którym rajdowy przejazd przebyliśmy na odcinku ponad 150 km, cały czas górami aż do Zakopanego i Białki Tatrzańskiej. Mercedesy Leniartów, Bialiców i audi państwa Wańczyckich sunęły do przodu a saaby nic im nie ustępowały.

SONY DSC

Paweł Hoffman – wręczenie statuetki

Dwucylindrowa syrenka 103 na prostej i drobnych wzniesieniach także nie schodziła poniżej 70 – 80 km. Na dużych kilkukilometrowych podjazdach musiałem nieco odpuszczać, bo chociaż silnik jeszcze by mógł to grawitacyjny układ chłodzenia bez pompy ledwie wydalał i silnik utrzymywał górną temperaturę. Powodowało to wrzenie i ubywanie płynu, który należało systematycznie kontrolować i uzupełniać. Wieczorem dotarliśmy do hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej.

Podczas uroczystej kolacji odbyło się zakończenie 10-go Šarišský Okruh Veteránov. Tutaj polska grupa związana z Automobilklubem Rzeszowskim została mile zaskoczona. Okazało się że najlepszy wynik uzyskała załoga Paweł i Agnieszka Hoffman zostawiając w tyle wiele nowocześniejszych technologicznie aut.

Niespodzianką było uhonorowanie Mariana Leniarta, który okazał się najstarszym uczestnikiem słowacko-polskiego rajdu.

Państwo Leniart

Państwo Leniart

SONY DSC

Na rynku w Presovie

SONY DSC

Audi Coupe i państwo Wańczyccy

SONY DSC

Syrenka, a na tle sierp i młot – Presov

SONY DSC

Białka Tatrzańska – przed hotelem

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij