Rajdowe legendy ELEFANT w BMW 318is na rajdzie Barum

Podczas rozgrywanego w ubiegły weekend w Czechach rajdu Barum, odbyła się 8 edycja Rajdu Star Rally, w którym rywalizowały rajdowe legendy. Na mecie w klasyfikacji grupy H (dla jadących z pomiarem czasu) zameldowała się jedyna polska załoga przyjęta przez organizatorów: Elefant/ Ferdek (BMW 318is), zajmując 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. W rajdzie, który przebiegał sobotnimi oesami Rajdu Barum nie brakowało takich rajdowych legend jak Renault 5 Turbo, Ford Escort RS, Mercedes 500 SLC, BMW M3 czy widowiskowo jadąca Mazda RX-7 prowadzona przez legendarnego Słowaka: Józefa Beresia.

Elefant BMW318is Barum 2015„Elefant„: nasze zgłoszenie, mimo pewnych braków zostało przyjęte przez organizatorów, jednak dowiedziałem się o tym dopiero na 10 dni przed rajdem :(, mimo to udało nam się „dotrzeć” do Zlina. Niestety podczas piątkowego prologu na ulicach Zlina kapeć nie pozwolił nam na widowiskową rywalizację, za to sobotnie oesy to już prawdziwy rajd na dystansie ponad 18 km na oesach Majak i Kudlovice! Szkoda tylko że leśne fragmenty tych oesów są już kompletnie zrujnowanymi asfaltami. Mimo to dojechanie do mety uważam za sukces.

Justyna Kurowska-Ferdek: Cieszę się bardzo, że mój debiut z Licencją R nastąpił właśnie na tym rajdzie. Byłam też jedyną Polką, która w ten weekend startowała na trasach Rajdu Barum 🙂  Nigdy nie dyktowałam aż tak długich oesów, jednak dawałam radę. Rajd super zorganizowany, mnóstwo kibiców i wiele polskich flag to ogólne wrażenia  po tym rajdzie, aha i super after party dla wszystkich uczestników!  

 

Start w rajdzie wsparły firmy: Agencja Reklamowa ELEFANT, Serwis Samochodowy STEINHOF, SIEROSLAWSKI-Auto.pl oraz grupa przyjaciół z Staszkiem Bochenkiem na czele.

 

Materiał dostarczony przez zawodnika

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij