Patryk Mikiciuk twórca programu „Legendy PRL-u” w Boguchwale i Rzeszowie! – VI Rajd Nocy Muzeów

14 maja 2014, Pojazdy zabytkowe

TVN Turbo - Moskiwcz, Staromieście u Pani Lochman Barbary (12)Wielki pasjonat motoryzacji, kolekcjoner i miłośnik samochodów zabytkowych, wreszcie znany dziennikarz motoryzacyjny i twórca programu „Legendy PRLu” – Patryk Mikiciuk przyjedzie 17 maja do Rzeszowa na VI Rajd Nocy Muzeów oraz IX Zlot Pojazdów Zabytkowych i Militarnych – „Historyczne bolidy”. Patryk od lat startuje dla przyjemności w wybranych imprezach historycznych. W zeszłym roku brał udział w 47 Rajdzie Żubrów oraz w 51 Rajdzie Barbórka – Legend 2013.
Autorski program Patryka Mikiciuka – „Legendy PRLu”, pokazuje niezwykłe historie pojazdów, które w przeszłości królowały na naszych ulicach. To opowieść nie tylko o wspaniałych maszynach, ale i o niezwykłych ludziach, którzy je tworzyli i użytkowali. Program niewątpliwie wykreował w ostatnich latach modę na samochody z epoki PRL!
Patryk obecnie kręci już czternasty sezon odcinków programu.
Późną jesienią 2009 roku stacja TVN Turbo w ramach cyklu „Legendy PRL-u” wyemitowała dwuodcinkowy program o historii wyścigów w socjalistycznej Polsce. Materiał wywołał wielkie poruszenie. Sentymentalny powrót do tamtych wyścigów, ludzi i samochodów obudził w dawnych zawodnikach i entuzjastach uśpione od blisko dwudziestu lat emocje. Zaczęto odkurzać historyczne formuły i przygotowywać do startu.
30 maja 2010 roku na Torze Poznań odbył się pokazowy przejazd formuł historycznych.
Jerzy Mazur (MTX 1-06 po Józefie Kiełbani), Jacek Szmidt (własny Metalex) i Patryk Mikiciuk (Estonia 21) przejechali cztery okrążenia toru. Wszystkie formuły pochodziły z rocznika 1983. Trzy lata później, w 2012 roku na Torze Poznań wystartowało już 10 bolidów, w tym Estonia 21 gościa z Litwy.
Patryk Mikuciuk w Rzeszowie
17 maja Patryk Mikiciuk przywiezie z rodzinnego Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach bolid historycznej formuły do Rzeszowa. Na trasie odcinka specjalnego w Boguchwale osobiście zaprezentuje przejazd pokazowy.

informacje o imprezie: VI Rajd Nocy Muzeów

 

Fot. Paweł Hoffman
Tekst: Jakub Żołędowski / KronikaRajdow.pl

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij