Jak było w roku 2008

29 kwietnia 2009, Pojazdy zabytkowe

Sekcja pojazdów zabytkowych działająca przy Automobilklubie Rzeszowskim w roku 2008 zorganizowała dwie imprezy turystyczne dla posiadaczy pojazdów zabytkowych.

Pierwsza z nich to IX Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. Impreza odbyła się w dniach 12-15 czerwca na terenie miasta Przemyśla i okolicy.

W rajdzie wzięło udział 22 załogi startujące w trzech klasach wiekowych w tym dwie załogi ze Słowacji. Komandorem rajdu był Jakub Zawadzki.

Drugie przedsięwzięcie motoryzacyjno-turystyczne, zorganizowane przez naszą sekcje to Wystawa Pojazdów Zabytkowych i Rajd Świętego Krzysztofa. Impreza wspólna z sekcją Turystyki i Sportu. Wystawa odbywała się w Rzeszowie 19 lipca 2008r. Rajd rozpoczął się następnego dnia, mszą i poświęceniem pojazdów, na ulicy 3-go Maja, a zakończył w Kamionce, w ośrodku Cyziówka.

Ilość załóg, które wystartowały w rajdzie to 48 pojazdów. Samochody klasyfikowano w trzech klasach wiekowych, w tym pojazdy turystyczne. Ponadto była jedna klasa motocykli, bez podziału na wiek pojazdu. Dodatkowo gościliśmy trzy załogi (8 osób) z Ukrainy. Głównym zwycięzcą „rajdu zabytków”, był Marcin Bułatek – członek naszego klubu. Obie imprezy rozeszły się szerokim echem w mediach lokalnych jak i ogólnopolskich.

Zawodnicy startujący w barwach AR czynnie brali udział w pozostałych rundach MPPZ co zaowocowało sklasyfikowaniem trzech naszych kolegów w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej i tak na piątym miejscu uplasowali się  Jakub i Beata Zawadzcy na Fiat 600 Multipla.

Także członkowie naszego Automobilklubu uświetniali inne imprezy:

  • Kwiecień 2008 – Piknik Motoryzacyjny, wystawiamy Saab-a na zaproszenie Automobilklubu Dębica Stomil
  • Maj 2008, Leszek Kut wziął udział w rekonstrukcji działań wojennych w Przemyślu we wrześniu 1939 roku
  • Maj 2008, Saab jako pojazd organizatora, uświetniał Wyścig Górski w Cisnej  – na zaproszenie dyrektora rajdu (Auto Moto Klub Krosno)
  • Sierpień 2008 – „Jazz na Nilem” w Kolbuszowej  gdzie zaprosił nas MDK Kolbuszowa (kilka pojazdów)
  • 14 wrzesień 2008, „Dzień otwartych drzwi  w Telewizji Polskiej” w Rzeszowie – kilka pojazdów
  • 18 wrzesień 2008 roku, Rzeszów. Parada pojazdów zabytkowych przed międzynarodowym wyścigiem kolarskim Tour de Pologne
  • Wrzesień 2008, Saab wziął udział w Classic Rally, Mistrzostwach Polski, Dziennikarzy

fiat500gnat mppzbielskobiaaszczyrk141 multipla1

W roku 2008, grupa miłośników starej motoryzacji w AR, powiększyła się o kilka nowych członków, którzy posiadają piękne kolekcje zabytkowych pojazdów.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij