FSO Polonez 2000 Walter Wolf w Rallye Prague Revival 2016

Już w najbliższy weekend (8-10 kwiecień) Paweł Hoffman wraz z Marcinem Barłoga będą reprezentować Automobilklub Rzeszowski w Czeskim Rallye Prague Revival. Zawody organizowane przez pasjonata motoryzacji, kierowcę rajdowego Eda Patera cieszy się dużą popularnością. Na trasę przybywa wielu kibiców. Nic dziwnego, co roku można tam zobaczyć ikony motoryzacji takie jak: Lancia Delta HF Integrale, Lancia Stratos, Audi Quattro, Toyota Celica, Porsche 911, Ferrari, Renault 5 GTE. W tegorocznej edycji wystartuje blisko 200 załóg, wśród nich znane nazwiska ze świata rajdów i dziesięć załóg z Polski. Zawodnicy  będą mieli do przejechania trasę liczącą blisko 550 km, składającą się z wielu odcinków specjalnych przeplatanych malowniczymi trasami dojazdowymi zachodnich Czech.

Paweł HoffmanPaweł Hoffman: Będzie to najdłuższy rajd w jakim do tej pory jechałem. Prawdziwe wyzwanie dla załogi, ale przede wszystkim dla Poloneza. Wspólnie będziemy musieli znosić trudy odcinków specjalnych, które rozegrane zostaną na zmiennej nawierzchni. Mechanicy ciężko pracowali nad autem po to by bez problemu dojechać nim do mety. Ja sam odbyłem kilka przedsezonowych treningów co mam nadzieje zaowocuje dobrym wynikiem na koniec rajdu. Taką mocną kartą rozpoczynam sezon 2016, by już teraz zaprosić Was na kolejne ciekawe rajdy z cyklu HRPP w tym Rajd Rzeszowiak, czy Wisły. Walter Wolfa będzie można zobaczyć także w zmaganiach rajdu rzeszowskiego w którym będziemy walczyć wraz z Michałem Wiśniewskim.

 

 

22 rajd rzeszowski Marcin Barloga fot HoffmanMarcin Barłoga: Koniec przerwy, wreszcie zaczynamy sezon rajdowy. Rallye Prague Revival będzie moim debiutem poza granicami kraju, kroi się piękna przygoda. Zawody są specyficzne, nie ma zapoznania z trasą, będzie to wymagać dodatkowego skupienia podczas pilotażu W dodatku pomiędzy odcinkami specjalnymi przejedziemy dużo zawiłych dojazdówek, tu przyda się moje doświadczenie z rajdów turystycznych. Liczę na piękną pogodę, gorący doping i metę na wysokim miejscu. Do zobaczenia na trasie.

 

 

 

W sezonie 2016 załoga współpracuje z: Automobilklub Rzeszowski, Berner, Regeneracja Turbosprężarek – Hoffman, Automobilista, Kronika Rajdów, Młodzi Rzeszów, Miasto Boguchwała, Classicauto

 

Polonez podczas przygotowań na torze w Biłgoraju

Polonez podczas przygotowań na torze w Biłgoraju

 

Zobacz filmową zapowiedź rajdu pojazdów zabytkowych: Podkarpacko Szaryskie Kryterium Weteranów 2016

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij