Classicauto Cup 2009 Dębica 11-12 września 2009

14 września 2009, Pojazdy zabytkowe

11 i 12 września 2009 roku na Podkarpaciu, w bliskich okolicach Dębicy i Ropczyc odbył się Rajd Dziennikarzy i eliminacja Classicauto Cup 2009, czyli rajd pojazdów klasycznych.

Było to nie lada widowisko. Na odcinkach specjalnych nie oglądaliśmy ciągle tych samych samochodów, jakie obecnie są produkowane, które czasem ciężko rozróżnić na trasie – bo wszystkie są robione jakby z jednej matrycy. Tutaj mieliśmy pełną rozpoznawalność sylwetek z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, aż do najnowszych modeli.

Mogliśmy podziwiać Fiaty Ritmo, 124, 125, był Datsun z 1971 roku, była urocza Alfa Romeo GT 1300 Junior, ale też był Saab 96 z Automobilklubu Rzeszowskiego, którego prowadził Dariusz Mikołajczyk. Pilotem Saab-a był Maciej Wojdyło, także z Automobilklubu Rzeszowskiego. Ponadto rzeszowski klub prezentowała jeszcze druga załoga, gdzie pilotem był Szczepan Mirek a kierowcą Vito – Zimny Witold (ADS) jadąc samochodem Toyota Starlet.

Co do wyników, to niestety Dariusz Mikołajczyk i Maciej Wojdyło efektownie skasowali Saab-a w połowie rajdu, na szóstym oesie. Zresztą można to zobaczyć na filmiku zaczynającym się o czasie około 2:30 (inny przejazd Saab-a jest w czasie 10:20). Wcześniej Darek wykręcał dość przyzwoite prędkości, nadrabiając często szybkością na łukach i wygrywając z niektórymi pojazdami o klasę wyższą, l-2000.Druga rzeszowska załoga wystartowała, wcześniej wspomnianą Toyotą Starlet, kończąc rajd na dwunastym miejscu w klasyfikacji generalnej klasy „Gość”.

Obserwując rajd, muszę zaznaczyć, ze obsługa bardzo szybko reagowała na wypadki i dobrze zabezpieczała kibiców. Szkoda tylko, że dwóch policjantów nie pomagało kibicom, tylko sucho i bezmyślnie wykonywało rozkaz nie wpuszczania samochodów na dojazdówkę. Za to reszta obsługi, oraz inni policjanci rozstawieni na trasie byli bardzo mili, przy czym skuteczni w działaniu.

Więcej fotografii:

Film z rajdu:

Wyniki Rajdu:

Ponadto więcej informacji o rajdzie znajdziesz na stronach Automobilkubu Dębickiego www.akstomil.pl oraz na stronach Classicauto www.classicauto.pl

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij