Citroen 2009 Retour aux Racines Powrót do Korzeni – Citroeny 2CV na Podkarpaciu

24 lipca 2009, Pojazdy zabytkowe

Fotografie z poprzednich rajdów Citroenami 2CV (link do galerii)

RETOUR aux RACINES

Citroёn 2CV – samochód osobowy, produkowany przez firmę Citroën w latach 1948-1990. Przez 42 lata produkcji powstało niecałe 4 mln samochodów tych aut. Było to auto klasy popularnej, maksymalnie uproszczone, tanie w produkcji i utrzymaniu. Kierowca i pasażerowie nie mogli liczyć na niemal żadne wyposażenie umilające podróż. Mimo tego – 2CV stał się jednym z najbardziej kultowych samochodów na świecie.

W ubiegłym roku minęło 60 lat od wyprodukowania pierwszego egzemplarza. Z tej okazji pod koniec lipca w Pradze spotkają się miłośnicy tego modelu. Z całego świata spotka się ok. 3000 samochodów.

Członkowie jednego z klubów prowadzonego przez Christiana Komanieckiego i jego żonę Claudine (pilota rajdowego) przyjadą z Zakopanego, przez Stary Sącz, Biecz, Nowy Żmigród do Dukli a następnie do Jasionki. Jest to miejscowość z której pochodziła jego matka, która w wieku 18 lat wyjechała do Francji.

W dniach 4-8 sierpnia 2009 r. w wielu miejscach Beskidu Niskiego pojawią się samochodziki które zyskały miano najbrzydszego samochodu świata, nazywano ich również „brzydkim kaczątkiem”. Przez wiele lat zyskał on jednak swoich miłośników.

Więcej informacji

Szczegółowy program na plakatach i na stronach internetowych

Plakat

Zainteresowanych akredytacją prasową proszę kontakt do 1 sierpnia 2009 r.

Proszę o podanie nazwy media, na adres: duklanin@gmail.com

Artykuł Nasz Głos 2008

Dukielski Przegląd Samorządowy sierpień 2008

www.dukla.pl

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij