BK do HRPP na cały sezon 2016 – informacja

Uprzejmie informujemy, że przygotowujemy zapowiadane wcześniej przeprowadzenie badania BK na cały sezon rajdów HRPP. 

Przedsezonowe BK (PBK) stanowi znaczne ułatwienie dla zawodników. Dzięki PBK przygotowujący swe samochody do HRPP unikną wątpliwości technicznych dotyczących dopuszczenia do startów w HRPP.

W trakcie PBK nastąpi też zakwalifikowanie samochodu do właściwej grupy wiekowej i kategorii.
Podczas PBK odbędziemy też z zainteresowanymi sesje konsultacyjne mające na celu pomóc zawodnikom w przygotowaniu samochodu do cyklu HRPP pod względem historyczno-technicznym oraz bezpieczeństwa.
PBK dotyczy zarówno samochodów , których załogi będą jechać „na czas” jaki i tych jadących pokazowo i bez pomiaru czasu (do licencji).

Jedną z eliminacji HRPP będzie druga edycja Rajdu Rzeszowiak 21-22 maja 2016 roku, który przebiegnie odcinkami Rajdu Rzeszowskiego (obecnie runda Mistrzostw Europy),

Zobacz jak było na I-szym Rajdzie Rzeszowiak

Dzięki pozytywnym wyniku takiego badania, na wszystkich kolejnych BK, procedura wygląda następująco: podjeżdżasz na BK1 rajdu, pokazujesz dowód przedsezonowego badania BK, sędzia techniczny „odfajkowuje”, że BK „odbyto z wynikiem pozytywnym”, odjeżdżasz …. i po badaniu …
W przypadku stwierdzenia na badaniu odstępstwa od wymogów technicznych załoga otrzyma jasne wytyczne co i jak należy poprawić. Pozostałe elementy, stwierdzone jako zgodne z regulaminem zostaną odnotowane przez Delegata Technicznego  w dokumentacji. Wówczas, BK przed rajdem ograniczy się jedynie do potwierdzenia wykonanie zaleceń Delegata Technicznego z PBK.  Kolejne BK cyklu – już jak wyżej.
Przypominam też, że jedynie Przedsezonowe BK zwalnia z przechodzenia normalnej, pełnej procedury BK przed każdym kolejnym rajdem cyku.
 

Sposób zorganizowania PBK będzie zależał od wielkości zainteresowania ze strony zawodników.

 

Więcej o HRPP – przeczytaj

Zorganizowanie Przedsezonowego BK (PBK) wymaga znacznych przygotowań organizacyjnych i logistycznych w tym zapewnienie obecności Delegata Technicznego PZM ,a jest to osoba, która poza HRPP ma pod opieką inne cykle rajdowe i ponadto – jak my wszyscy – normalnie pracuje. Więc, musimy dostosować się zarówno do kalendarza Delegata jak i dostępności obiektu, gdzie badanie będzie oprowadzone. Rezerwacja obiektu wymaga co najmniej miesięcznego wyprzedzenia, a pierwszy rajd HRPP planowany jest pierwsze dni kwietnia.
Planujemy przeprowadzenie PBK w marcu br. w Warszawie na Autodromie Bemowo, siedzibie Automobilklubu Polski. Inne lokalizacje (ze względów organizacyjno-czasowych – pewnie nie więcej niż 2) zostaną ustalone w zależności od zainteresowania.

Przedsezonowe BK będzie przygotowane dla z góry zaplanowanej, określonej liczby zgłoszonych wcześniej załóg. Więc jest duża szansa, że jeśli ktoś na PBK się nie zapisze teraz – pozbawi się możliwości odbycia jednego BK na cały sezon.  A szkoda, bo naprawdę warto.

Classic Cup Dębica

Classic Cup Dębica, fot. P.Hoffman

Zachęcam więc Koleżanki i Kolegów do zgłaszania się na BK już teraz.  A jeśli chcecie badania w swoim mieście, skrzyknijcie się –  a postaramy się dostosować nasz harmonogram by było to możliwe.

Załogi zainteresowane odbyciem BK na cały sezon HRPP proszone są o kontakt z koordynatorem d/s HRPP na adres:        
                         
                                              bknasezon@hrpp.com.pl

Osoby, które się zgłoszą otrzymają formularz zgłoszenia na przedsezonowe BK.

Przyjmowanie zgłoszeń na Przedsezonowe BK do końca stycznia 2016.

Załogom, które zgłoszą się po tym terminie nie gwarantujemy możliwości zdobycia PBK na sezon 2016.
 
Pozdrawiam

Koordynator d/s HRPP
Mirosław Miernik

 

 

 

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij