47. Rajd Żubrów odbędzie się 25-26 października 2013 roku

3 października 2013, Pojazdy zabytkowe

Automobilklub Krakowski przygotowuje 47. edycję Rajdu Żubrów. Tradycyjne zawody dla weteranów i dla sympatyków sportu samochodowego zostaną rozegrane w terminie 25-26 października 2013 r.

Trwająca od roku 1966 tradycja Rajdu Żubrów zobowiązuje – mówi Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem komandor rajdu. Ale nie chcemy zastygnąć w jednej, skostniałej formule zawodów, dlatego po dwóch latach z bazą w gościnnym Łapanowie przenosimy się w tym roku do równie gościnnych Myślenic. Musimy też dostosować się do bieżących tendencji regulaminowych, odnoszących się do rajdów amatorskich; z tego właśnie względu główny akcent kładziemy teraz na próby sportowe o charakterze zręcznościowym, choć nie zabraknie również próby drogowej. Bez zmian pozostaje meta imprezy, zlokalizowana przed hotelem Kasprowy w Zakopanem. Zaś po mecie odbędzie się Bal Żubrów.

Ufam, że założenia organizacyjne i sportowe 47. Rajdu Żubrów zostaną przychylnie przyjęte zarówno przez uczestników, jak i przez widzów. Wierzę, że tegoroczna edycja przyniesie duży ładunek pozytywnych emocji dla startujących załóg, a dla widzów stworzy interesujące widowisko – kończy Paweł Owczyński.

Więcej szczegółów na temat tegorocznego Rajdu Żubrów można znaleźć na stronie www.automobilklub.krakow.pl.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij