Trzecie miejsce ratowników drogowych Automobilklubu Rzeszowskiego w XIV Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych

26 września 2013, Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Trzecie miejsce ratowników drogowych Automobilklubu Rzeszowskiego w klasyfikacji klubowej na XIV Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych PZM.

XIV Mistrzostwach Polski Ratownikow Drogowych PZM (26)W dniach 20-23.09.2013 r. na terenie Trójmiasta Gdańsk – Gdynia – Sopot rozegrane zostały XIV Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego.
W rywalizacji uczestniczyły 23 dwuosobowe załogi (kierowca i pilot), reprezentujące Automobilkluby i Kluby PZM z całego kraju. Bardzo licznie reprezentowane było województwo podkarpackie. Z naszego regionu wystartowało aż 9 drużyn. Automobilklub Rzeszowski, Automobilklub Stalowa Wola, Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego oraz Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego „Nil” w Kolbuszowej wystawiły po dwie załogi, a Automobilklub Mielecki – jedną załogę. W pierwszym dniu zawodów uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny ze znajomości procedur ratowniczych i przepisów prawa o ruchu drogowym. Decydująca rywalizacja miała miejsce drugiego dnia mistrzostw. Każda załoga, jadąc po wyznaczonej trasie, musiała zabezpieczyć teren i udzielić pomocy ofiarom trzech zainscenizowanych przez organizatora „wypadków drogowych”. Załogi uczestniczyły również w samochodowej próbie sprawnościowej. Ostatnią konkurencją zawodów była próba resuscytacji krążeniowo oddechowej (masarz serca i sztuczne oddychanie) na fantomie komputerowym. W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjna okazała się załoga Automobilklubu Mieleckiego w składzie: Weronika Czerwińska – Piotr Ogorzałek. Trzecie miejsce zajęła również załoga z naszego województwa w składzie: Ernest Tyniec – Krystian Tyniec z Automobilklubu Stalowa Wola. Załogi reprezentujące Automobilklub Rzeszowski w składzie Mariusz Przywara – Mateusz Jędrzejko i Piotr Pirowski – Piotr Wójcikiewicz wywalczyły trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej. Kolejne miejsca – z minimalną stratą – zajęły Kluby z Jasła i Kolbuszowej.

W klasyfikacji województw (Okręgów PZM) zwyciężyło Podkarpacie przed Wielkopolską
i Świętokrzyskim.

Podsumowując, załogi z naszego województwa przywiozły z Mistrzostwa Polski 6 pucharów z 12 jakie były do zdobycia.

XIV Mistrzostwach Polski Ratownikow Drogowych PZM (14) XIV Mistrzostwach Polski Ratownikow Drogowych PZM (9) XIV Mistrzostwach Polski Ratownikow Drogowych PZM (2) XIV Mistrzostwach Polski Ratownikow Drogowych PZM (1)