Znów pogoniliśmy lisa…

12 października 2021, Aktualności, Turystyka i nawigacja, Wydarzenia

Ponad 80 osób w różnym wieku – członków i sympatyków Automobilklubu Rzeszowskiego – wzięło udział w tegorocznej „Pogoni za lisem”, rodzinnym, samochodowym Rajdzie Turystycznym. Bazą imprezy, która odbyła się 9 października 2021 roku, był ośrodek wypoczynkowy „Nad Zalewem” w Krempnej, w Beskidzie Niskim.

Rajd rozpoczął się od zwiedzania Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Stamtąd, po godzinie, 26 zgłoszonych do imprezy załóg wyruszyło na trasę rajdu, który składał się z dwóch odcinków. Uczestnicy odwiedzili miejscowości znajdujące się na Szlaku Architektury Drewnianej, m.in. Kotań, Świątkową Wielką i Małą, a także Nowy i Stary Żmigród, Iwlę, Duklę czy Ropiankę, by po blisko 4 godzinach wrócić do Krempnej. Po drodze odwiedzili m.in. zabytkowe cerkwie; cmentarze wojenne; rynek, okolice pałacu i klasztor oo. Bernardynów w Dukli czy pustelnię Św. Jana na górze Zaśpit.

Wiedzę zdobytą podczas przejazdu sprawdził test turystyczny, który odbył się po obiedzie. A po nim tradycyjna zabawa terenowa w poszukiwanie ukrytego lisa, która wyłoniła organizatorów przyszłorocznej edycji imprezy. Rajd zakończył się wręczeniem nagród dla załóg, które najlepiej poradziły sobie na trasie i z testem oraz wspólne ognisko.

WYNIKI:

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij