Znakomity wynik Janka Chmielewskiego w Rajdzie Nadwiślańskim

29 września 2014, Aktualności, Sporty samochodowe

Drugi przejazd liczącego niecałe 25 kilometrów odcinka specjalnego „Wilków” zakończył Rajd Nadwiślański – szóstą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody okazały się bardzo udane dla załogi WESEM-NEO Rally Teamu. Jan Chmielewski i Jakub Gerber, używający Citroëna DS3-R3T zwyciężyli w kategorii 2WD oraz ukończyli przedostatnią odsłonę RSMP na bardzo wysokim, ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej, umacniając się przy tym na pozycji liderów „ośki”.

Jan Chmielewski: Rajd Nadwiślański ułożył się dla naszego zespołu wprost znakomicie. Udało się zwyciężyć w 2WD i powiększyć przewagę nad rywalami w tej kategorii, co przybliża nas do obrony tytułu mistrzowskiego w „ośce”. Wygraliśmy prawie wszystkie odcinki specjalne, a dodatkową radość daje nam wysokie, ósme miejsce w klasyfikacji generalnej szóstej rundy RSMP. Ten wymarzony wynik dedykuję  jednej z najważniejszych osób w zespole, czyli mojej żonie, która po raz pierwszy od bardzo dawna nie mogła wspierać nas obecnością na rajdzie. Dziękuję za świetną pracę mechanikom z Race Rent’u, podziękowania dla Kuby za bezbłędne dyktowanie na zupełnie nowych dla nas oesach. Ukłony kieruję również w stronę wszystkich, którzy wspierają nasz zespół w tegorocznych startach. Do zobaczenia na Rajdzie Dolnośląskim już za niecałe trzy tygodnie!

Jakub Gerber: Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się, że uda nam się wygrać ten rajd z tak dużą przewagą nad rywalami w kategorii 2WD. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że podczas tego weekendu wszystko zagrało w naszym zespole na 100%. Sprzęt spisał się znakomicie, dobrze dobieraliśmy opony i sami ustrzegliśmy się kosztownych czasowo błędów. Suma tych czynników zdecydowała o świetnym wyniku na mecie, z którego jesteśmy niezwykle zadowoleni. Debiutujący w RSMP Rajd Nadwiślański okazał się być całkiem ciekawymi zawodami i jeżeli utrzyma się w kalendarzu mistrzostw w przyszłym sezonie, to z przyjemnością tutaj wrócimy.

Sponsorami zespołu są: WESEM, właściciel marki NEO, patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA, a za przygotowanie samochodu odpowiada Race Rent.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij