Zmarł JAN SOLAREWICZ

5 stycznia 2021, Aktualności

Z głębokim żalem i wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 3 stycznia 2021 r. zmarł, w wieku 78 lat, JAN SOLAREWICZ – zasłużony działacz Automobilklubu Rzeszowskiego i Polskiego Związku Motorowego.

Jan Solarewicz był od młodości związany z motoryzacją. W 1969 r. został członkiem Automobilklubu Rzeszowskiego i rozpoczął działalność społeczną w Polskim Związku Motorowym. Od tego czasu należał do grona najaktywniejszych działaczy realizujących zadania w zakresie sportu samochodowego i kartingowego. W 1975 r. współorganizował społeczny ruch ratownictwa drogowego PZM na Rzeszowszczyźnie. W latach 1978-1983 pracował zawodowo w strukturach Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, realizując wzorowo i z pełnym zaangażowaniem zadania na stanowisku Sekretarza Zarządu Okręgowego tej organizacji. Członkiem Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie był nieprzerwanie do 2019 r., pełniąc głównie funkcję Przewodniczącego Okręgowego Kolegium Sędziów Sportowych.

Od 1984 r. był Członkiem Zarządu Automobilklubu Rzeszowskiego, a w latach 1991 – 2015 realizował społecznie zadania jako Wiceprezes naszego stowarzyszenia. Jego osobisty wkład pracy w organizowane przez Automobilklub Rzeszowski zawody popularne oraz o charakterze ogólnopolskim w sporcie samochodowym i kartingowym miał zawsze pozytywny wpływ na oczekiwaną jakość i rangę imprez. Przy wydatnym współudziale Jana Solarewicza w 1999 r., po kilkunastoletniej przerwie, reaktywowano organizację Rzeszowskiego Rajdu Samochodowego, który od 2001 r. stanowi jedną z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a w ostatnich kilku latach stanowił także rundę Rajdowych Mistrzostw Europy.

Jan Solarewicz wydatnie przyczynił się do wyszkolenia licznej kadry sędziowskiej w sporcie samochodowym. W środowisku cieszył się dużym autorytetem, zaufaniem i poważaniem. Za swoją działalność zawodową i społeczną odznaczony został wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi i związkowymi.

Uroczystości  pogrzebowe Ś.P. Jana Solarewicza odbędą się w czwartek, 7 stycznia 2021 r., na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie i rozpoczną się mszą świętą żałobną, o godz. 14:30, w Kaplicy Cmentarnej.

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Przyjaciele z Automobilklubu Rzeszowskiego
i Polskiego Związku Motorowego,
dla których pamięć o Koledze Janku
pozostanie na zawsze

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij