Zlot Zabytkowych Pojazdów w Boguchwale na rozpoczęcie wakacji

W przyjaznej i gorącej atmosferze odbył się 14. Zlot Zabytkowych Pojazdów w Boguchwale (30 czerwca). Gorące było przede wszystkim powietrze.

Zlot rozpoczął się przejazdem przez główną drogę w Boguchwale, by dotrzeć na tylną część Pałacu Lubomirskich, gdzie kiedyś znajdowało się zejście do jeziora.

W samo południe rozpoczął się konkurs elegancji, w którym oceniane było dopasowanie stroju do okresu z którego pochodził pojazd (oceniała p. Justyna Placha-Adamska – Zastępca Burmistrza Boguchwały), stan techniczny pojazdu i jego oryginalność (oceniał p. Mirosław Kwaśniak – Radny Miasta Rzeszowa), sposób prezentacji załogi pojazdu (oceniał p. Piotr Błażejowski – przedstawiciel PODR w Boguchwale), związek pojazdu z rolnictwem (oceniał p. Grzegorz Bochnak – przedstawiciel PODR).

W konkursie przewidziano trzy nagrody i dwa wyróżnienia. Pierwsze miejsce i 37 punktów na 40 możliwych zdobył właściciel Mercedesa W124 z 1985 roku, który odegrał scenkę rodzajową nawiązującą do rolnictwa. Drugie miejsce przypadło Erwinowi Gorczycy, który odwiedził nas motocyklem Harley Davidson UL z 1940 roku ujmując mocno komisję. Kolejne miejsce zostało przyznane Tadeuszowi Budzyniowi, który wraz z żoną przyprowadził Poloneza w milicyjnej wersji z pełnym wyposażeniem z początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Za wszystkie trzy miejsca uczestnicy dostali voucher na weekend w Hotelu Podkarpackim w Boguchwale dla dwóch osób.

Wyróżnienia uzyskali Jan Adamczyk z Niechobrza za przepięknie odrestaurowanego Oldsmobila z 1935 roku, oraz właściciel Chevroleta 228. Tutaj nagrodami był olej Motul dedykowany do pojazdu historycznego, oraz przegląd klimatyzacji w aucie osobowym lub ciągniku rolniczym. Obie nagrody ufundował Serwis Hoffman z Rzeszowa.

Podczas pokazów można było zobaczyć Saab-a 96V4 Rally, który tym razem wystąpił w barwach Miasta Boguchwała i z tym oznakowaniem będzie go można zobaczyć w przyszłych rajdach Mistrzostw Polski.

Ponadto gościliśmy inne ciekawe modele, w tym Renault 4, Sokół 600RT Pawła Kuta, kilka Mercedesów, WSK-i, MZ ES 250/1 z oryginalnym wózkiem Stoye i wiele innych pojazdów.

Galeria zdjęć Rafała Ludery

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij