Żegnamy Zygmunta Mazura

9 lipca 2019, Aktualności

Z głębokim żalem i wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 6 lipca 2019 r. zmarł – w 75 roku życia – Zygmunt Mazur, wieloletni i zasłużony działacz Polskiego Związku Motorowego i Automobilklubu Rzeszowskiego, emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Samochodowych w Rzeszowie.

Bezgranicznie zaangażowany w działaniach na rzecz sportu kartingowego. Od 1979 r. przez ponad 20 lat był opiekunem, instruktorem i mechanikiem w Szkolnym Kole Sportowym „Klakson”, skupiającym zawodników sportu kartingowego. Wśród jego wychowanków byli Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski oraz Okręgu PZM. Dla potrzeb „Klaksona” pozyskał autobus typu „ogórek”, którym osobiście kierował podczas wyjazdów na wszelkiego rodzaju zawody kartingowe. Posiadał licencję sędziego sportu kartingowego stopnia państwowego. Od 1999 r. aktywnie uczestniczył w przygotowaniach i organizacji Rajdu Rzeszowskiego. Za swoją działalność zawodową i społeczną odznaczony został wieloma odznaczeniami związkowymi, resortowymi i państwowymi.

Uroczystości pogrzebowe Zygmunta Mazura odbędą się w czwartek 11 lipca 2019 r. o godz. 11:30 na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie.

Rodzinie i Bliskim Kol. Zygmunta składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Przyjaciele z Polskiego Związku Motorowego i Automobilklubu Rzeszowskiego, dla których pamięć o Koledze Zygmuncie pozostanie na zawsze.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij