Załoga PSB Mrówka Rally Team dobrze przygotowana do Rajdu Wisły

3 września 2015, Aktualności, Sporty samochodowe

Rozpoczynający drugą połowę sezonu 2015 w Mistrzostwach Polski, 61. Rajd Wisły już w najbliższy piątek stanie się areną zmagań najlepszych kierowców rajdowych w kraju, którzy powalczą o tytuły mistrzowskie na niezwykle trudnych trasach powiatu cieszyńskiego i żywieckiego. Do zawodów zgłosiło się siedemdziesięciu dwóch zawodników, w tym reprezentanci PSB Mrówka Rally Team – Grzegorz Musz i Bogusław Browiński, którzy wystartują swoim Renault Clio R3T w Klasie 3 z dwudziestym czwartym numerem startowym. Po świetnym występie w Rajdzie Rzeszowskim, cały zespół jest bardzo zmotywowany i liczy na kolejny udany rajd.

W tegorocznej edycji zawodów organizatorzy przygotowali jedenaście odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 130 kilometrów. Trasy Rajdu Wisy od lat cieszą się bardzo dobrą opinią wśród zawodników i kibiców. Kierowcy często podkreślają wysoką skalę trudności prób wytyczonych koło Wisły, Ustronia i Cieszyna. Wąskie, techniczne partie z dużą ilością stromych podjazdów i piekielnie szybkich „spadań” to cechy charakterystyczne dla odcinków specjalnych Rajdu Wisły. Zwycięzców tego niezwykle trudnego rajdu poznany w sobotnie popołudnie, kiedy to w centrum Wisły odbędzie się oficjalna ceremonia mety.

Grzegorz Musz: Mam całkiem dobre wspomnienia z zeszłorocznej edycji Rajdu Wisły, kiedy to zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski. Odcinki specjalne z całą pewnością są jednymi z najtrudniejszych w sezonie, ale bardzo lubię na nich się ścigać. Będziemy starali się utrzymać tempo z Rajdu Rzeszowskiego, choć warunki „na Wiśle”, szczególnie po możliwych opadach deszczu będą dość trudne. Wtedy bardzo ważny okaże się odpowiedni dobór opon, który może mieć duże znaczenie i zaważyć na wynikach. My jesteśmy do zawodów bardzo solidnie przygotowani, a naszym celem jest od początku do końca „jechać swoje” i wierzę, że ukończymy Rajd Wisły na dobrym miejscu. Serdecznie dziękuje wszystkim naszym partnerom: EREM, Rockwool, Bolix, TYTAN, Wkręt-Met, Prezydentowi Miasta Przemyśla, a w szczególności Grupie Polskie Składy Budowlane (MRÓWKA), za zaufanie i wsparcie, bez którego rywalizacja na najwyższym poziomie nie byłaby możliwa. Pozdrawiam wszystkich kibiców i mam nadzieje, że dostarczymy Wam miłych wrażeń. Dzięki i do zobaczenia na trasie!

Bogusław Browiński: Do rajdu Wisły jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Trochę testowaliśmy i całkiem dobrze rozumiemy nasze Clio R3T. Po bardzo udanym dla nas Rajdzie Rzeszowskim apetyt na dobry wynik wzrósł, ale musimy zachować pełną koncentrację od startu do mety, jechać bezbłędnie i wierzymy, że ta taktyka doprowadzi nas do zadowalającego wyniku. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i zapraszamy na Rajd Wisły. Do zobaczenia!

Fot. PSB Mrówka Rally Team

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij