WSPÓŁPRACA AUTOMOBILKLUBU RZESZOWSKIEGO I ZWIĄZKU STRZELECKIEGO „STRZELEC”

17 maja 2015, Aktualności

Automobilklub Rzeszowski i Związek Strzelecki „STRZELEC” już od czterech lat współpracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa w sporcie samochodowym. Najlepszym przejawem tej współpracy było wspólne działanie przy zabezpieczeniu trasy odbywającego się w dniach 1-3 maja 2015 Rajdu Baja Carpathia 2015.

Związek Strzelecki „STRZELEC” ma bardzo duże doświadczenie w zabezpieczaniu zawodów sportowych, a Strzelcy posiadają doskonałe kwalifikacje do podejmowania kompleksowych działań zabezpieczających imprezy tego typu.

„STRZELEC” od lat pomaga Automobilklubowi w organizacji rajdu Baja Carpathia, zawodów o randze międzynarodowej, zaliczanych do Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych i Pucharu Polski w Rajdach Baja. Strzelcy angażują się w zabezpieczenie trasy i wspierają nas logistycznie.

Związek Strzelecki „STRZELEC” wspiera Automobilklub Rzeszowski także w organizacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a działania strzelców stanowią ogromną pomoc przy przeprowadzanym co roku Rajdzie Rzeszowskim.

– Bardzo cieszę się, że Związek Strzelecki STRZELEC z takim entuzjazmem podchodzi do naszej współpracy – mówi Jarosław Noworól, Prezes Automobilklubu Rzeszowskiego. – Chciałbym podziękować za pomoc, dzięki której nasze rajdy są jednymi z najlepiej organizowanych imprez sportowych w Polsce.

– Związek Strzelecki należy do organizacji proobronnych i społeczno-wychowawczych – wyjaśnia Miłosz Elgass, Sekretarz Komendy Głównej i Zastępca Dowódcy Jednostki 2021 w Rzeszowie. – Chcemy wychowywać nowe pokolenie świadomej i pro-społecznej młodzieży. Uważam, że działania, jakie podejmujemy wspólnie z Automobilklubem Rzeszowskim są właśnie kwintesencją naszej misji.

Automobilklub Rzeszowski zrzesza 350 członków. Poszczególne cele i zadania statutowe osiągane są przez komisje: Sportu, Turystyki, Pojazdów Zabytkowych i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Do rzeszowskiego Związku Strzeleckiego „STRZELEC” należy obecnie 1700 strzelców oraz 160 „Orląt” (dzieci do 15 roku życia).

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij