WESEM – NEO Rally Team przed 23. Rajdem Rzeszowskim

Na półmetku sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski załogi ścigające się w krajowym czempionacie zjadą do stolicy Podkarpacia, gdzie już jutro wystartuje 23. Rajd Rzeszowski – czwarta runda RSMP 2014. Lista zgłoszeń zawodów rozgrywanych wspólnie z Mistrzostwami Słowacji liczy ponad 60 załóg, a z numerem 22 z rampy startowej zjedzie duet WESEM-NEO Rally Teamu w składzie Jan Chmielewski – Jakub Gerber. Krakowsko – poznańska załoga, prowadząca w aktualnej punktacji kategorii 2WD, zaprezentuje w Rzeszowie Citroëna DS3-R3T klasy 5.

Jan Chmielewski: Dwumiesięczna przerwa od Rajdu Karkonoskiego bardzo nam się dłużyła, więc jesteśmy szczęśliwi, że możemy już odliczać godziny do startu pierwszego odcinka specjalnego czwartej rundy RSMP. Tuż po zapoznaniu z trasą mogę śmiało powiedzieć, że organizujący zawody Automobilklub Rzeszowski po raz kolejny stanął na wysokości zadania i przygotował wspaniałe odcinki specjalne. Czapki z głów za dwa zupełnie nowe oesy, nie odbiegające poziomem trudności od „klasyków” tego rajdu, takich jak Lubenia czy Godowa. Jestem bardzo zadowolony, że po raz pierwszy w tym sezonie udało się nam zaliczyć przed startem krótkie testy i oprócz solidnego przygotowania sprzętu, miałem okazję popracować nad własną formą i trochę rozgrzać się przed rajdowym ściganiem.

Jakub Gerber: Po raz pierwszy startowałem w Rajdzie Rzeszowskim w 1999 roku i od tego czasu jest to pozycja numer jeden w moim kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Środek lata, wąski, kręty i dobrej jakości asfalt, wspaniali ludzie oraz piękne dziewczyny. Czegoż więcej można chcieć od Rajdu Rzeszowskiego? Ale mówiąc zupełnie poważnie, to kolejna eliminacja RSMP, podczas której będziemy ostro walczyć z szybką konkurencją w klasyfikacji 2WD. Jak pokazał Rajd Karkonoski, groźne będą nie tylko Peugeoty 208 R2, ale także pucharowe Fiesty, których szybkość udowodnili w Jeleniej Górze m.in. bracia Szejowie. Jesteśmy zmotywowani i dobrze przygotowani do szybkiej jazdy, więc możemy obiecać, że tanio skóry nie oddamy.

Sponsorami zespołu są: WESEM, właściciel marki NEO, patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA, a za przygotowanie samochodu odpowiada Race Rent.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij