WESEM – NEO Rally Team po 60. Rajdzie Wisły

7 września 2014, Aktualności, Sporty samochodowe

Dwanaście odcinków specjalnych o łącznej długości 165km przejechały załogi ścigające się w ramach 60. Rajdu Wisły – piątej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2014. Na starcie zawodów nie zabrakło Jana Chmielewskiego i Jakuba Gerbera – liderów kategorii 2WD, klasy 5 oraz cyklu Citroën Racing Tropy Polska. Duet WESEM-NEO Rally Teamu, używający Citroëna DS3 R3T, ukończył zawody na doskonałej ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej oraz na trzecim miejscu wśród samochodów z napędem na jedną oś.

Jan Chmielewski: Podium w „ośce” po tak zaciętej walce, jaką obserwowaliśmy na oesach Rajdu Wisły smakuje naprawdę bardzo dobrze. Niezbyt często zdarza się przecież, żeby aż pięć załóg w samochodach przednionapędowych ukończyło rundę RSMP w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej! Stawka kategorii 2WD okazała się nie tylko wyjątkowo mocna, ale i wyrównana, o czym świadczy ilość kierowców, którzy wygrywali pojedyncze odcinki specjalne. Dla nas zdecydowanie lepiej ułożył się drugi etap, ale straty z pierwszego dnia były zbyt duże, aby móc myśleć o ich odrobieniu. Konkurenci w Peugeotach 208 R2 oraz Fordach Fiesta R2 jechali bardzo szybko i jestem pewien, że tak samo będzie podczas kolejnego w kalendarzu RSMP Rajdu Nadwiślańskiego, który czeka nas już za trzy tygodnie.  

Jakub Gerber: Szybkie, kręte i nierzadko wyboiste odcinki specjalne 60. Rajdu Wisły były prawdziwym wyzwaniem dla załóg w niewielkich samochodach 2WD, ale po raz kolejny w tym sezonie wspólnie z kolegami z „ośki” pokazaliśmy, że nie trzeba mieć trzystu koni mechanicznych oraz napędu na cztery koła, żeby dobrym tempem i w widowiskowy sposób przemieszczać się po oesach. Zawsze wiedzieliśmy, że Beskid Śląski to wybitnie rajdowe miejsce, ale ilość kibiców, która zgromadziła się przy odcinkach specjalnych bardzo miło nas zaskoczyła. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie gorącym dopingiem i liczymy, że podobnie będzie również podczas pozostałych w tym sezonie rund RSMP.

Sponsorami zespołu są: WESEM, właściciel marki NEO, patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA, a za przygotowanie samochodu odpowiada Race Rent.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij