Udany debiut Janka Chmielewskiego w samochodzie 4×4

8 grudnia 2014, Aktualności, Sporty samochodowe

52. Rajd Barbórka symbolicznie zakończył sezon 2014 w polskich sportach motorowych. W stawce ponad 70 załóg, które wystąpiły na stołecznych oesach znalazł się duet Jan Chmielewski – Jacek Nowaczewski, po raz pierwszy używający Forda Fiestę R5+. Debiut w samochodzie 4×4 zakończył się dla nich wysoką, dziewiątą pozycją w klasyfikacji generalnej, dającą kwalifikację do wieczornego Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Jan Chmielewski: Być może dziwnie to zabrzmi, ale po Rajdzie Barbórka mam w sobie nieco mieszane uczucia. Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy, że udało się zaliczyć debiut w samochodzie z napędem na cztery koła. Cieszy mnie ogromnie pozytywny oddźwięk naszego występu ze strony tak dużej ilości osób. Dziękuję za wszystkie miłe słowa i komentarze! Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy pomogli mi w zorganizowaniu startu Fordem Fiestą R5, zarówno tym, którzy są ze mną od lat, jak również tym, którzy dołączyli do nas na Rajd Barbórka. I tutaj niestety dochodzimy do przyczyn mojego smutku, bowiem z powodów finansowych na ten moment kończy się moja przygoda z „czterołapem”, a nie będę ukrywał, że po posmakowaniu jazdy tego typu rajdówką bardzo chciałbym rozpocząć kolejny sezon w samochodzie 4×4.

Jacek Nowaczewski: Za nami 52. Rajd Barbórka, który zakończył się dla nas dużym sukcesem. Biorąc pod uwagę, że po raz pierwszy startowaliśmy wspólnie z Jankiem, debiutując przy tym w samochodzie czteronapędowym, możemy uznać 9 miejsce i bezproblemową kwalifikację do Kryterium Asów na ulicy Karowej za bardzo dobry i dający powody do zadowolenia wynik. Ford Fiesta R5+ to wspaniały samochód o ogromnych możliwościach, które w efektowny sposób chcieliśmy wykorzystać na Karowej.

Sponsorami zespołu są: WESEM, Caffaro, Fuchs Oil, 4za3.pl, Goodyear, Dunlop, właściciel marki NEO, DPR Technology, Bergen Woodworks, Psychotesty – www.osrodek.com.pl, Acovent, Kajman-pack.pl, Płynomat i Abaprim; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, portal moto.pl i wydawnictwo FENIKS MEDIA; za przygotowanie samochodu odpowiada Race Rent.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij