Sławek Ogryzek gotowy do belgijskiego Ypres Rally

22 czerwca 2015, Aktualności, Sporty samochodowe

Sławomir Ogryzek z Przemysławem Mazurem (Peugeot 208 R2) wezmą udział w kolejnej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy, belgijskim Ypres Rally. Historyczne miasto gościć będzie najlepszych zawodników Starego Kontynentu w dniach 25-27 czerwca.

Sławomir Ogryzek: Jesteśmy po krótkich testach, na których sprawdziliśmy ustawienia naszej rajdówki. Testowaliśmy opony przy różnych temperaturach, a był to upalny dzień. Mimo, że z Przemkiem współpracowaliśmy już znacznie wcześniej, były to nasze pierwsze, wspólne kilometry w rajdówce. Do Belgii jedziemy już po raz drugi, przed dwoma laty Przemek był moim szpiegiem pogodowym. Wtedy z rywalizacji wyeliminowała nas awaria alternatora, która przytrafiła się pierwszego dnia. Czuję duży głód jazdy i cieszę się, że ponownie będę mógł konkurować na trasach w okolicach Ypres. Zdaję sobie sprawę, że koledzy w „ośkach” zrobili znacznie więcej kilometrów jadąc wcześniejsze rundy ERC, gdy ja w nich pauzowałem, ale to z drugiej strony cieszy, ponieważ klasa jest liczna i będzie się z kim ścigać. Konkurencja w mistrzostwach Europy jest bardzo mocna. Oczywiście, jak każdy kierowca chciałbym wygrać i zrobimy wszystko, aby być jak najwyżej klasyfikowaną ośką.

Organizatorzy Rajdu Ypres przygotowali dla zawodników siedemnaście odcinków specjalnych, które dają łącznie długość ponad 250. kilometrów. Zawodnicy będą rywalizować na charakterystycznych, asfaltowych próbach sportowych. Niektóre z nich rozgrywane będą nocą, co dodatkowo utrudnia rywalizację.

Fot. Maciej Niechwiadowicz

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij