Roman Baran wzmacnia stawkę Mistrzostw Europy w Limanowej

W kalendarzu sezonu 2022, nadeszła pora na najważniejszy weekend polskich wyścigów górskich. Lipiec już tradycyjnie należy do Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą (29-31 lipca), na który do Małopolski, zjeżdżają najlepsi zawodnicy z Polski i Europy. Na linii startu w Starej Wsi nie mogło zabraknąć Romana Barana, który stoi przed szansą, by w najbliższy weekend sięgnąć po dziewiąte i dziesiąte sezonowe zwycięstwo. By zrealizować to zadanie, będzie musiał pokonać głównych rywali w klasie – Roberta Sługockiego i Bartosza Pawarskiego (w Mitsubishi Lancerach Evo), do których dołącza też Gabriel Głazowski (VW Scirocco R).

Z ośmioma wygranymi i z kompletem 64 punktów, zbliża się do osiągnięcia przewagi, która przybliży go do obrony tytułu w Klasie 3b. To jednak nie koniec wyzwań, jakie stawia przed sobą reprezentant L Racing Team. Razem z pięcioma rywalami w Grupie 3 (z Polski, Austrii, Chorwacji, Włoch i Macedonii Północnej), powalczy o zwycięstwo w szóstej rundzie FIA EHC – Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich.

Łącznie, do rywalizacji na najdłuższej i najbardziej wymagającej z krajowych tras, zgłosiła się rekordowa liczba 113 kierowców w formułach (Kategoria II) i samochodach z nadwoziem zamkniętym (Kategoria I). Rekordowa zapowiada się także frekwencja wśród kibiców, którzy tworzą w Limanowej niezapomnianą atmosferę. Sobota i niedziela to łącznie osiem podjazdów, po dwa treningowe i dwa wyścigowe na każdą rundę GSMP. W Mistrzostwach Europy na sobotę tradycyjnie zaplanowano treningi, a do klasyfikacji wliczone będą dwa niedzielne przejazdy, już w trybie wyścigowym.

Roman Baran: Wracamy na krajowe podwórko i to na kluczowy weekend sezonu. Nie tylko ze względu na międzynarodową obsadę, ale przede wszystkim, na miejsce w którym odbędzie się rywalizacja. Myślę, że każdy z polskich i europejskich zawodników czuje się w Limanowej wyjątkowo. To miejsce od samego początku przyciąga atmosferą i magią trasy na Przełęczy pod Ostrą.

Zawsze przyjeżdżam do Limanowej z pozytywną energią i zmotywowany, by walczyć o wynik. Tym razem postanowiliśmy w zespole jeszcze mocniej podkręcić tempo i dołączyć do stawki FIA EHC. Priorytetem cały czas pozostają Mistrzostwa Polski i Klasa 3b, ale jestem ciekaw konfrontacji w tak mocnym międzynarodowym gronie.

Po wyścigu w Banovcach samochód był w dobrej kondycji, ale jak zawsze mocno pracowaliśmy w warsztacie, żeby jak najlepiej przygotować się na drugą część sezonu. Zapowiada się rywalizacja w deszczu, ale jesteśmy przygotowani z różnymi kompletami opon. Bez względu na warunki, atmosfera w zespole jest bardzo bojowa. Jedziemy podtrzymać pasmo zwycięstw.

Wspólnie z partnerami, zapraszam serdecznie do spędzenia weekendu z 13. Wyścigiem Górskim Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Do zobaczenia na trasie!

W sezonie 2022, zespół Romana Barana wspierają: NTB Profesjonalny styropian, L Racing Team Liptak, Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, DBA Disc Brakes Australia, ATS – najlepsze felgi, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Sport, mtuning.pl, Ecumaster, Motul, CR-turbo.pl, Acordi malowanie proszkowe, Carrera, Placard, MTD, Inter-Cars, Xtreme Clutch, NGK, Buchti.pl Promotion oraz TVP3 Rzeszów.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij