Roman Baran gotowy do startu w Załużu

Wielkimi krokami nadchodzi inauguracja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2019. Już w najbliższy weekend 11 i 12 maja czołowi zawodnicy z Polski, Czech, a nawet Austrii i Włoch zmierzą się na trasie Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. W tym roku na linii startu pojawi się ponad 90 kierowców, a większość to zawodnicy z wieloletnim doświadczeniem. Mimo to trudno znaleźć kierowcę, który w ilości startów w Bieszczadach mógłby się mierzyć z Romanem Baranem.
 
Rzeszowski zawodnik począwszy od sezonu 2001 w Załużu pojawia się bowiem regularnie. Tym razem zobaczymy go ponownie w Mitsubishi Lancer Evolution, ale będzie to samochód w specyfikacji grupy A. Podobnie, jak w poprzednich startach zasili szeregi ekipy LRacing Liptak.
 
 
Roman BaranDosyć tej zimowej przerwy od wyścigów. Już niedługo widzimy się w Załużu i otwieramy nowy sezon. Moje starty to już blisko dwie dekady, ale mimo upływu czasu to emocje niezmiennie są ogromne. Ten rok przyniesie kilka ważnych zmian w naszym zespole. Przede wszystkim przywieziemy w Bieszczady nowy egzemplarz Lancera, specjalnie przygotowanego na ten sezon w Grupie A.
 
Jak to przy budowie samochodu, nie zabrakło niespodzianek i problemów, które prawie do ostatniej chwili przeciągnęły pracę. Wydawało się nawet, że start stoi pod znakiem zapytania, ale pokonaliśmy wszystkie przeciwności i jesteśmy gotowi. W ten weekend powalczymy wspólnie z LRacing zarówno o punkty w polskim i słowackim cyklu. Kolejny rok mam przyjemność reprezentować zespół Jana Liptaka. Właśnie dzięki decyzji zmiany klasy na Grupę A możemy rozszerzyć nasz program o Mistrzostwa Polski i Słowacji.
 
Sezon zapowiada się intensywny, ale ciszę się, że rozpoczynamy właśnie tutaj. To jedna z najbliższych tras od mojego rodzinnego Rzeszowa, więc zawsze czuje się tutaj, jak w domu. Kibice potrafią stworzyć w Załużu naprawdę piękną atmosferę. Wspólnie ze wszystkimi partnerami serdecznie Was zapraszam na Bieszczadzki Wyścig Górski.
 
W sezonie 2019 wspierać nas będą: Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik Rzeszów, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Racing Liptak, L Sport, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, Uroczysko – noclegi Korczyna, MTD, Inter Cars, Xtrem, NGK, MTuning oraz patroni medialni TVP3 Rzeszów i Gazeta Codzienna Nowiny.
 
Foto: Fotografia UMA Agnieszka Wołkowicz / Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij