Rajd Turystyczno-Nawigacyjny WIOSNA 2015 – Zaproszenie

ZAPROSZENIE

Automobilklub Rzeszowski
zaprasza do udziału
w
Turystyczno-Nawigacyjnym Rajdzie Samochodowym
„WIOSNA 2015”

Impreza odbędzie się w sobotę 25 kwietnia 2015r. i stanowić będzie VII rundę Turystycznego Pucharu Polski, I rundę Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego oraz II rundę „Pucharu Polski Południowej A-4”. Rozpoczęcie imprezy: restauracja „Laguna” – Ropczyce ul. Grunwaldzka 52.

Program imprezy:
9:00 – 9:20 – przyjmowanie uczestników,
9:30 – odprawa przedstartowa,
9:45 – test BRD, następnie próba sprawności kierowania pojazdem,
10:00 – start pierwszej załogi na trasę,
11:30 – zwiedzanie Parku Historycznego Blizna,
około 13:00 – start pierwszej załogi do drugiego odcinka,
około 15:00 – przyjazd pierwszej załogi na metę rajdu, test turystyczny,
15:30 – 16:30 – obiad, wywieszenie wzorów prawidłowych przejazdów, rekreacja,
około 17:00 – ogłoszenie wyników rajdu, uroczyste wręczenie nagród, zakończenie imprezy.

Uwaga! Program godzinowy i kolejność punktów programu może ulec zmianie.

Na imprezę złożą się dwa odcinki turystyczno-nawigacyjne łącznej długości około 75km opisane zgodnie ze „Zbiorem Zasad Opisów Tras Wykorzystywanych w Turystyczno-Nawigacyjnych Rajdach Samochodowych” (GKSPiT PZM 2014r.), próba sprawności kierowania pojazdem oraz testy. Trasa rajdu będzie prowadzić drogami powiatów: ropczycko-sędziszowskiego i mieleckiego oraz pozwoli uczestnikom zapoznać się z historią, kulturą i przyrodą zwiedzanych terenów. Z prawidłowym przejazdem trasy nie powinny mieć kłopotu nawet załogi debiutujące w rajdach turystycznych.

Uczestnikiem rajdu może być każdy posiadacz sprawnego i dopuszczonego do ruchu samochodu. Załoga składa się z kierowcy i pilota – wpisowe od załogi (zgłoszonej do dnia 21 kwietnia 2015r.), płatne przed startem, wynosi 60 złotych (w tym startowe 20 złotych, obiad 20 złotych od osoby). Dopuszczalny jest udział pasażerów (opłata za każdą osobę towarzyszącą 20 złotych). W przypadku zgłoszeń dokonanych w późniejszym terminie obowiązuje opłata dodatkowa w wysokości 10 złotych za każdą osobę biorącą udział w imprezie.

Rajd odbędzie się w normalnym ruchu drogowym, w związku z czym organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na osobie lub mieniu uczestnika. Uczestnik rajdu ma obowiązek przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym, poleceń organizatora oraz oznakowania pojazdu otrzymanymi numerami startowymi.

Udział w rajdzie (z podaniem danych załogi, samochodu i liczby osób towarzyszących) prosimy zgłaszać na adres e-mail: jgieralt@wp.pl. Szczegółowe informacje o imprezie dostępne są na stronie Automobilklubu Rzeszowskiego www.automobilrzesz.pl oraz pod numerem telefonu +48 501 426 974.

Sponsorem tytularnym cyklu imprez o Puchar A-4 jest Stalexport Autostrada Małopolska SA.

Serdecznie zapraszamy do udziału.   

Jerzy Gierałt
Mirosław Jaremcio
Sławomir Jaremcio

Wiosna 2015 – Komunikat

PPP-A4_plakatA3

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij