Rajd Rzeszowiak otwiera Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Podkarpacia

Inauguracja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia coraz bliżej. Nowy cykl na rajdowej mapie Polski otwiera 1. Rajd Rzeszowiak, organizowany w dniach 30-31 maja 2015 przez Automobilklub Rzeszowski. Obok Rajdu Okręgowego rozegrany zostanie Super KJS dla amatorów. Zgłoszenia ruszają w sobotę, 9 maja.

Organizatorzy niemal do maksimum wykorzystali możliwości jakie stwarza nowy regulamin ramowy Rajdów Okręgowych, przygotowując dla zawodników posiadających licencje ponad 40 kilometrów odcinków specjalnych. Załogi mierzyć się będą na dwóch, trzykrotnie przejeżdżanych, blisko 7‑kilometrowych OS-ach. Trasa rajdu przebiegać będzie drogami na terenie gmin: Lubenia i Boguchwała, doskonale znanymi zawodnikom i kibicom z poprzednich edycji Rajdu Rzeszowskiego.

– Przygotowaliśmy rajd dla każdego. Dla zawodników dopiero rozpoczynających swoją przygodę z profesjonalnym ściganiem będzie to doskonała okazja do poznania tras, na których rywalizują najlepsi polscy kierowcy rajdowi. Amatorzy zgłoszeni w Super KJS będą mogli poczuć atmosferę profesjonalnego rajdu i zmierzyć się na wymagających próbach drogowych. Zawodnicy na co dzień rywalizujący w RSMP będą mogli, startując w klasie GOŚĆ, potestować przed kolejnymi rundami mistrzostw, przede wszystkim przed 24. Rajdem Rzeszowskim – informuje Michał Żyradzki, dyrektor rajdu.

1. Rajd Rzeszowiak rozpocznie się w sobotę odbiorem administracyjnym, po którym zawodników czeka zapoznanie z trasą rajdu. Wieczorem przedrajdowe badanie kontrolne przejdą uczestniczące w rajdzie samochody. Biuro Rajdu i Park Serwisowy, skąd w niedzielny poranek załogi ruszą na trasę, zlokalizowane będą na terenie Galerii Nowy Świat w Rzeszowie.

Uczestnicy Super KJS rywalizować będą na tych samych trasach co zawodnicy z licencjami, ale w ramach krótszych, 3‑kilometrowych prób.

– Warunkiem dopuszczenia do startu w Super KJS jest spełnienie wymogów bezpieczeństwa określonych w regulaminie ramowym KJS, m.in. klatka bezpieczeństwa, fotele kubełkowe, kaski i kombinezony stosowane w sporcie samochodowym – przypomina Michał Żyradzki, dyrektor rajdu.

Zgłoszenia do rajdu ruszają w sobotę, 9 maja. Wtedy też na stronie Automobilklubu Rzeszowskiego, opublikowany zostanie regulamin uzupełniający i harmonogram rajdu. Zamknięcie listy zgłoszeń zaplanowano na 23 maja.

Więcej informacji o Rajdzie Rzeszowiak na stronie Automobilklubu Rzeszowskiego oraz oficjalnym profilu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia na Facebook’u: https://www.facebook.com/rsmpodkarpacia.

Fot. Kuba Żołędowski

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij