Rajd Nocy Muzeów odbył się mimo pandemii

Kończy się maj, a sezon rajdów pojazdów zabytkowych jeszcze nie ruszył. Tak jest w całej Polsce, a może i świecie. Organizatorzy Rajdu Nocy Muzeów, aby impreza w terminie doszła w do skutku, postanowili zmienić formułę i jako pierwsi zrobili prawdziwy zlot pojazdów zabytkowych z uczestnikami oraz zwiedzającymi.

Zlot odbył się 16 maja w Boguchwale, w budynku Miejskiego Centrum Kultury. W imprezie brali udział właściciele pojazdów zabytkowych z gminy Boguchwała i okolic. Organizatorzy musieli ograniczyć ilość uczestników, oraz zastosować wszelkie elementy bezpieczeństwa związanego z panującą epidemią.

Pojazdy były prezentowane w tle wystawy fotografii samochodów z całego świata oraz przy blasku fleszy i kamer. Wokół unosił się zapach kawy, serwowanej na wynos oraz atmosfera Nocy Muzeów, która tego dnia miała odbyć się w całej Polsce, dopóki planów nie pokrzyżował koronawirus.

Każdy z uczestników miał możliwość zaprezentowania swoich „cacek”, a przekaz wideo emitowany był na żywo na kanałach w Youtube i Facebook. Wśród pojazdów mogliśmy zobaczyć Syrenę 103 z 1966 roku, która jest własnością Eugeniusza Majki, ojca Janusza Majki, znanego dziennikarza Radia Rzeszów. Janusz Majka od dziecka jeździł syreną z ojcem i może to wzbudziło jego miłość do motoryzacji. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku wymyślił autorski program „Na Popych” poświęcony uczestnikom ruchu drogowego.

Ciekawostką był wywiad z Michałem Wiśniewskim z zespołu Ich Troje. Tym razem pytania nie dotyczyły muzyki i żon, a motoryzacji w życiu wokalisty.

Zapraszamy do obejrzenia skromnej GALERII ZDJĘĆ.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij