Rajd Nadwiślański: Ogryzek i Wróbel powalczą na nowych w RSMP odcinkach specjalnych

24 września 2014, Aktualności, Sporty samochodowe

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wkraczają w decydującą fazę. Szóstą z siedmiu zaplanowanych na ten sezon rund będzie Rajd Nadwiślański, który po raz pierwszy zostanie rozegrany jako impreza zaliczana do RSMP. Bazą zawodów będą Puławy, a harmonogram rajdu obejmuje trzynaście odcinków specjalnych o łącznej długości nieco ponad 165 km. Zgłoszenia do szóstej odsłony RSMP nadesłały 33 załogi, a z numerem 21 wystartują Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel w Peugeocie 208 R2. Po pięciu rozegranych dotąd rundach krajowego czempionatu załoga Ogryzek Rally Sport zajmuje trzecie miejsce w punktacji klasy 6.

Sławomir Ogryzek: „Rajd Nadwiślański to po Rajdzie Arłamów kolejna zupełnie nowa impreza w tegorocznym kalendarzu RSMP. Bardzo się cieszę, że znów będziemy mieli okazje ścigać się na nieznanych prawie dla nikogo odcinkach specjalnych i decydujące znaczenie będzie miała jazda „na opis”. Dlatego też szczególnie istotne będzie dla wszystkich uważne zapoznanie z trasą. Zawody z bazą w Puławach, w ubiegłym sezonie były rozegrane jako runda Rajdowego Pucharu Polski i zebrały wówczas bardzo dobre opinie, więc mam nadzieję, że przed nami kolejny ciekawy i emocjonujący rajd. Jesteśmy tuż po udanych testach, podczas których przejechaliśmy prawie 100 kilometrów treningowych przy zmiennej pogodzie. Samochód jest jak zawsze bardzo dobrze przygotowany przez ekipę C-Rally, co dodatkowo motywuje nas do skutecznej jazdy na Rajdzie Nadwiślańskim.”

Jakub Wróbel: „Aby ułatwić nam poznanie specyfiki tych debiutujących w randzie RSMP zawodów, organizator opublikował onboardy z odcinków specjalnych i na ich podstawie możemy już dzisiaj stwierdzić, że będzie to bardzo wymagający i trudny technicznie rajd. Po Rajdzie Wisły awansowaliśmy na trzecie miejsce w punktacji klasy 6 i bardzo chcielibyśmy tą pozycję utrzymać również po Rajdzie Nadwiślańskim. Wiemy jednak, że konkurencja w klasie jest bardzo silna i zadanie to nie będzie łatwe. Okolice Puław nie są regionem o dużych rajdowych tradycjach, ale mam nadzieję, że wzorem Rajdu Wisły przy oesach znów zgromadzą się tłumy kibiców.”

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij