Rajd Karkonoski: Musz i Browiński z apetytami na dobry wynik

30. Rajd Karkonoski, stanowiący drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w najbliższą sobotę stanie się areną zmagań najlepszych kierowców rajdowych w kraju. Wśród osiemdziesięciu dziewięciu zawodników zgłoszonych do zawodów, z dwudziestym piątym numerem startowym zobaczymy reprezentantów PSB Mrówka Rally Team – Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego. Zawodnicy wspierani przez Grupa PSB, Erem, Rockwool, Bolix, Tytan Wkręt-Met oraz Prezydenta Miasta Przemyśla powalczą o czołowe pozycje w klasyfikacji samochodów napędzanych na jedną oś.

Organizatorzy przygotowali dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 123 kilometrów. Zawodnicy wyruszą na trasę w sobotę o godzinie 16.17 i dwukrotnie przejadą odcinek specjalny „Karpacz”, który co roku przyciąga tysiące kibiców. W niedzielę zawodnicy rywalizować będą na bardzo trudnych trasach prowadzące wokół Szklarskiej Poręby, Lubomierza, Karpacza i zmagania zakończą na Super Stage „Galeria Sudecka”. Zwycięzców poznamy w niedzielne popołudnie, kiedy to punktualnie o 16.00 pierwszy zawodnik wjedzie na metę zlokalizowaną w Jeleniej Górze.

Grzegorz Musz: Rajd Karkonoski to jedna z moich ulubionych rund w całym kalendarzu RSMP. Mimo, że spora cześć odcinków w tegorocznej edycji rajdu będzie dla mnie nowa, to liczę na dobre tempo. Po nieudanym starcie w Świdnicy priorytetem będzie meta, której nie udało się osiągnąć podczas pierwszej rundy, kiedy to na jednym z głębokich cięć uszkodziliśmy samochód. Na ostatnich testach główna uwagę skupiliśmy na ustawieniu zawieszenia, które mam nadzieje dobrze się sprawdzi w Karkonoszach. Bardzo dziękujemy naszym partnerom, którzy wspierają nas w startach: EREM, Rockwool, Bolix, TYTAN, Wkręt-Met, oraz Prezydentowi Miasta Przemyśla, a w szczególności Grupie Polskie Składy Budowlane (MRÓWKA), za zaufanie i wsparcie, bez którego rywalizacja na takim poziomie nie byłaby możliwa.

Bogusław Browiński: Przed nami kolejna runda RSMP – 30. Rajd Karkonoski. Mocno zmotywowani i głodni rywalizacji po ostatnich rajdowych niepowodzeniach, ruszamy do Jeleniej Góry. Ostanie testy pokazały, że nasza broń rajdowa jakim jest Clio R3TR, ma  jeszcze wiele do zaoferowanie w kwestii ustawień zawieszenia, co daje nadzieję na szybkie i bezpieczne przemieszczanie się po trudnych odcinkach rajdu.  Zapraszamy wszystkich do kibicowania naszej załodze. Do zobaczenia w Jeleniej Górze!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij