Poprzedni triumfatorzy i lider mistrzostw Polski w stawce MARMA 31. Rajdu Rzeszowskiego

89 załóg zgłosiło się do MARMA 31. Rajdu Rzeszowskiego (4-6 sierpnia). W gronie zawodników, którzy ruszą do rywalizacji na wymagających asfaltowych oesach Podkarpacia, są m.in. poprzedni triumfatorzy – Grzegorz Grzyb i Czech Erik Cais, a także lider punktacji mistrzostw Polski – Szwed Tom Kristensson.

Także i w tym roku Rajd Rzeszowski to zawody o międzynarodowej randze. Wezmą w nich udział uczestnicy aż pięciu rajdowych cykli. MARMA 31. Rajd Rzeszowski jest zaliczany do kalendarzy FIA Central Rally Trophy (FIA ERT), FIA CEZ Rally Championship (mistrzostwa strefy Europy Centralnej), a także mistrzostw Polski i słowackiego czempionatu. Oprócz tego na odcinkach specjalnych kibice zobaczą również rajdówki sprzed lat, którymi ścigają się uczestnicy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

33 z 89 zgłoszonych załóg pojedzie samochodami z napędem na cztery koła. W tym gronie jest 12 duetów dysponujących najszybszymi i najbardziej zaawansowanymi konstrukcjami klasy Rally2 i R5.

W ramach piątej rundy RSMP powalczy 50 załóg, z czego 37 może zdobywać punkty do klasyfikacji krajowego czempionatu. 19 duetów to zawodnicy zgłoszeni do mistrzostw Słowacji, a w FIA ERT i FIA CEZ organizatorzy otrzymali odpowiednio 11 i 20 zgłoszeń. Z kolei start w trzeciej rundzie Motul HRSMP zaanonsowały 22 załogi.

JEDYNKA DLA CAISA

Po raz trzeci w Rajdzie Rzeszowskim wystartuje Erik Cais (Ford Fiesta Rally2). W ubiegłym roku 22-latek, wraz z Jindriską Zakovą, wygrał MARMA 30. Rajd Rzeszowski, tocząc zacięty pojedynek z Miko Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem. Tym razem w Rzeszowie kierowca ze Zlina pojedzie z pierwszym numerem startowym, a na prawym fotelu towarzyszyć mu będzie Petr Tesinsky. Dwójkę otrzymali Szwedzi – Tom Kristensson i Andreas Johansson (Hyundai i20 R5). Dla liderów punktacji RSMP będzie to debiut na odcinkach Rzeszowskiego. Reprezentanci ORLEN Team – Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) to trzecia załoga na liście zgłoszeń. Skody Fabia Rally2 evo z numerami 4 i 5 należą odpowiednio do załóg Sylwester Płachytka/Jacek Nowaczewski oraz Grzegorz Grzyb/Adam Binięda. Pochodzący z Rzeszowa Grzyb stanie przed szansą podniesienia liczby swoich triumfów w domowej imprezie do czterech.

Pozycji liderów w klasyfikacji 2WD (samochody z napędem na jedną oś) bronić będą Adam Sroka i Patryk Kielar (Peugeot 208 Rally4), którzy w poprzedniej edycji rajdu byli najszybszą załogą ośki.

SPRAWDZONY FORMAT

MARMA 31. Rajd Rzeszowski odbędzie się w sprawdzonej formule. Na czwartek zaplanowano odcinek testowy w miejscowości Niechobrz, a także ceremonię startu w galerii Millenium Hall w Rzeszowie.

Piątek, 5 sierpnia, to trzy odcinki specjalne. Dwukrotnie zawodnicy będą się ścigać na próbach Pstrągowa (14,17 km) oraz Lubenia (20,66 km), a na wieczór zaplanowano rywalizację na ulicach Rzeszowa (2,3 km).

Harmonogram finałowego etapu zawodów tworzą trzy oesy, każdy pokonywany dwukrotnie: Wysoka (14,68 km), Frysztak (14,4 km) oraz Różanka (10,9 km). Park serwisowy będzie gościł na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej. Zakończenie rajdu, w sobotnie popołudnie na rzeszowskim rynku.

Listy zgłoszeń:

 

Klasyfikacja generalna Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przed MARMA 31. Rajdem Rzeszowskim:

1. Kristensson/Johansson 123 pkt

2. Grzegorz Grzyb 91 pkt

3. Wróblewski/Wróbel 82 pkt

4. Lubiak/Dachowski 71 pkt

5. Gabryś 45 pkt

6. Płachytka/Nowaczewski 41 pkt

7. Adrian Chwietczuk 40 pkt

8. Byśkiniewicz/Siatkowski 35 pkt

9. Marczyk/Gospodarczyk 34 pkt

10. Bolek/Jastrzębski 27 pkt

 

RSMP – klasyfikacja 2WD przed MARMA 31. Rajdem Rzeszowskim:

1. Sroka/Kielar 99 pkt

2. Grzegorz Bonder 67 pkt

3. Gracjan Predko 62 pkt

4. Jacek Sobczak 57 pkt

5. Sebastian Teter 55 pkt

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij