Paweł Hoffman i Marcin Barłoga z tytułem II Wicemistrzów Polski w kategorii FIA2 HRSMP

27 listopada 2017, Aktualności, Sporty samochodowe

24 listopada w Warszawie, odbyła się Gala Sportu Samochodowego PZM 2017, podczas której rozdano puchary i szarfy Mistrzów Polski dla zawodników rajdowych i wyścigowych.

Podczas gali nie mogło zabraknąć zawodników startujących w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, a wśród nich Pawła Hoffmana i Marcina Barłogi, załogi Automobilklubu Rzeszowskiego. Obaj zawodnicy przez cały sezon 2017 startowali razem, dwiema różnymi rajdówkami: Saabem 96 V4 Rally oraz Polonezem 2000 Walter Wolf Racing, rywalizując wpierw w kategorii FIA3 (Polonezem), a następnie w FIA2 (Saabem). W tej drugiej kategorii uzyskali tytuł II Wicemistrzów Polski. 

Podczas rajdów zmagali się z pogodą, techniką i innymi elementami utrudniającymi szybką i sprawną jazdę, ale doświadczyli także rewelacyjnej współpracy z rywalami i przeważnie miłej obsługi organizatorskiej. – Warto przywołać chociażby Rajd Wisły, kiedy podczas ulewnej pogody awarii uległ układ chłodniczy Saaba – wspomina Paweł Hoffman. – Wyciekający płyn zaparowywał szyby, a silnik z jego braku zwiększał swoją temperaturę. Rywale na PKC-u oddawali swoją wodę do picia, aby uzupełnić płyny w chłodnicy Saaba. Pomimo takich warunków załoga ukończyliśmy rajd na pierwszym miejscu w FIA2. Takie są właśnie HRSMP. Rywalizujemy, ale tylko sportowo. Dziękujemy za kibicowanie i zmagania zawodnikom oraz organizatorom, w tym Mirkowi Miernikowi.

63. Rajd Wisły – Saab 96 Hoffman/Barłoga

Fot. Archiwum zawodników i Qba Żołędowski

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij