Pasek idzie na całość na ostatniej prostej sezonu 2014

20 września 2014, Aktualności

Adrian Pasek wystartuje w ten weekend w ósmej i ostatniej rundzie motocyklowego pucharu markowego Yamaha R6 Dunlop Cup. Na ostatniej prostej swojego debiutanckiego sezonu w niemieckiej serii 22-latek z Kolbuszowej wciąż jest w grze o czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej. Ostatni wyścig sezonu w niedzielę na znanym z Formuły 1 torze Hockenheim.

Po siedmiu wyścigach Pasek zajmuje siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej w stawce ponad trzydziestu utalentowanych motocyklistów z całej Europy i jest jedynym z trzech Polaków w serii, który nie tylko ma na swoim koncie punkty, ale też regularnie finiszuje w ścisłej czołówce. Jego najlepszym tegorocznym wynikiem było czwarte miejsce na znanym z Formuły 1 torze Nurburgring. Choć na Hockenheim „Pasio” ma matematyczne szanse nawet na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, jego cel na ostatni wyścig sezonu jest zupełnie inny.

„Muszę iść na całość – zaznacza. – Co prawda mogę spaść z siódmego na dziewiąte miejsce, ale dopóki nie walczę o pierwszą pozycję to lokata w tabeli nie ma dla mnie większego znaczenia. Zrobię co w mojej mocy, aby zakończyć ten sezon najlepszym do tej pory wynikiem. To był dla mnie bardzo udany debiut w pucharze i chciałbym postawić kropkę nad i mocnym finiszem. W ostatnich dwóch wyścigach odczuliśmy trochę fakt, że jestem debiutantem w tej serii, ale jeśli trafimy z ustawieniami motocykla, to w niedzielę wszystko będzie możliwe.”

Co prawda znany z Formuły 1 tor Hockenheim będzie dla Adriana zupełną nowością, ale Polak przed weekendem zaliczył krótką rozgrzewkę podczas dwudniowych testów na innym słynnym obiekcie, co roku goszczącym motocyklistów mistrzostw świata MotoGP Sachenringu.

„To były bardzo udane testy – potwierdza Adrian. – Dwa ostatnie wyścigi nie poszły po naszej myśli, dlatego postanowiliśmy wrócić do ustawień sprzed nich i trochę rozjeździć się na tak przygotowanym motocyklu. Świetne wrażenie zrobił na mnie też sam Sachsenring. To trudny, ale bardzo ciekawy tor, pełen lewych, ślepych zakrętów i zmian poziomów. Wizyta na nim była idealną rozgrzewką przed startem na kolejnym nowym obiekcie.”

Najbliższy weekend wyznaczy koniec kolejnego sezonu międzynarodowych startów Adriana Paska, który na swoim koncie ma także rywalizację w mistrzostwach świata Supersport, mistrzostwach Europy Superstock 600, pełnym cyklu prestiżowego Pucharu Europy Juniorów, w którym wygrywał wyścigi i stawał na podium, a nawet start w rundzie mistrzostw Włoch kategorii Superbike. Zimą 22-latek testował także prototypowy motocykl Moto2 z mistrzostw Hiszpanii i nie ukrywa, że w przyszłym roku chciałbym nadal rozwijać swoje umiejętności na międzynarodowych torach.

„Zarówno testy Moto2, jak i sezon w pucharze Yamahy bardzo pobudziły mój wyścigowy apetyt – potwierdza Pasek. – W przyszłym roku chciałbym nadal ścigać się na arenie międzynarodowej, ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji dotyczącej samej serii. Pracujemy nad tym.”

Więcej o Adrianie Pasku pod adresem www.adrianpasek.com oraz na oficjalnym profilu Facebook.com/adrianpasek . Więcej informacji o pucharze pod adresem www.yamaha-cup.de.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij