Palider tryumfuje w RPP, Automobilklub Rzeszowski zwycięża w klasyfikacji klubowej!

24 listopada 2014, Aktualności, Sporty samochodowe

Rajdowy Puchar Polski w rękach zawodników Automobilklubu Rzeszowskiego! Hubert Palider z Mateuszem Fortuną zakończyli sezon trzecim miejscem w Rajdzie Cieszyńska Barbórka i bezpiecznie dowieźli do mety zwycięstwo w klasyfikacji RPP w sezonie 2014. Nasza załoga prawdopodobnie przejdzie do historii polskich rajdów, gdyż wszystko wskazuje na to, że był to ostatni rok istnienia Rajdowego Pucharu Polski.

Przed ostatnią rundą RPP zwycięstwo Paliderowi był w stanie odebrać jedynie Grzegorz Musz, pilotowany przez reprezentującego Automobilklub Rzeszowski Bogusława Browińskiego. Jednak dopiero dziewiąte miejsce przemyślanina w Cieszynie oznaczało, że ze zwycięstwa w klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski mogą cieszyć się Hubert Palider i Mateusz Fortuna.

Załoga Ściepa Rally Team ukończyła 6 z 8 rajdów tegorocznej edycji Rajdowego Pucharu Polski, w każdym swoim starcie stając na podium, wygrywając trzy razy, raz kończąc na drugim i dwa razy na trzecim miejscu. 

Początek sezonu był dla Palidera i Fortuny wymarzony. Zwycięstwo w Rajdzie Arłamów i drugie miejsce w kolejnym Rajdzie Świdnickim, postawiło go w roli faworyta tegorocznej edycji RPP. W Rajdzie Karkonoskim wykluczyła go awaria samochodu, a z rywalizacji w Rajdzie Wisły musiał zrezygnować z powodu przebicia opony. Strata czasowa okazała się zbyt duża by kontynuować jazdę. W Rajdzie Rzeszowskim ponownie zwyciężył, a po raz trzeci na najwyższym stopniu podium stanął w Rajdzie Dolnośląskim. W międzyczasie zaliczył jeszcze “pudło” w Rajdzie Nadwiślańskim, gdzie był trzeci. Dzięki trzeciemu miejscu w kończącym sezon Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki mógł świętować swój największy sukces w sportowej karierze.

Ogromny sukces jakim niewątpliwie jest zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski, może otworzyć kierowcy z Nowego Żmigrodu drogę do startów w Rajdowych samochodowych Mistrzostwach Polski.

Hubert Palider: Rajd Cieszyńskiej Barbórki był dla nas bardzo emocjonujący, gdyż ważyły się na nim losy pierwszej pozycji w Rajdowym Pucharze Polski. Nieukończenie przez nas rajdu wiązało się z utraceniem pozycji lidera, tak więc presja na dotarcie do mety była naprawdę wielka. Całą sytuacje uzupełniały warunki na trasie, która przypominała bardziej rajd przeprawowy niż asfaltowy. Nasza załoga debiutowała na trasach zlokalizowanych w okolicach Cieszyna, a więc dobre opisanie trasy w piątek było kluczowym czynnikiem naszego sukcesu. Staraliśmy się jechać bardzo bezpiecznym tempem, które jak widać w tych trudnych warunkach opłaciło się, dając nam 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie miejsce w klasie 5, tym samym zapewniając nam I miejsce w Rajdowym Pucharze Polski 2014. Chcielibyśmy podziękować wszystkim którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Bez wsparcia naprawdę dużego grona naszych znajomych, rodziny i sponsorów sezon zakończylibyśmy już po pierwszym rajdzie w marcu. Dla Nas ukończenie ostatniego rajdu wiąże się z początkiem nowego sezonu 2015, w którym chcielibyśmy rywalizować na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, więc przerwa zimowa będzie bardzo pracowita i już zabieramy się za kompletowanie budżetu na przyszły rok. Wszystkich zainteresowanych reklamą oraz promocją poprzez rajdy samochodowe zapraszamy do współpracy.

Mateusz Fortuna: Plan na rajd był prosty – nic nie kombinować i bardzo bezpiecznie dojechać do mety. Wiązało się to z poskromieniem chęci ścigania o najwyższą lokatę w tym rajdzie, co wcale nie było takie proste. Przy okazji udało się zająć 3 miejsce w trudnych warunkach drogowych. Dotarcie do mety dało nam wymarzony tytuł zdobywców Rajdowego Pucharu Polski, a przede wszystkim wielkie szczęście i satysfakcję. Bardzo dużo kibiców przyjechało do Cieszyna, a jeszcze więcej śledziło relacje w internecie. Łza zakręciła się w oku gdy zobaczyliśmy jak bardzo cieszą się z naszego WSPÓLNEGO sukcesu. Wspólnego ponieważ to dzięki kibicom i znajomym udało się nam wystartować w tym roku i odnieść sukces. Za to należą się Wam ogromne brawa i podziękowania. Wszyscy mamy nadzieję że ten sukces pomoże nam w znalezieniu budżetu na przyszły sezon. Nie zapominany oczywiście o naszych sponsorach którzy nam zaufali: Vega PPUH Piotr Kawecki, Pracownia złotnicza BM z Rzeszowa, Green Fly Agencja Reklamowa Rzeszów, StalBud obiekty przemysłowe – konstrukcje stalowe, Szklane-Tarasy Rzeszów, Marvis – hurtowa sprzedaż paliw płynnych, Bimarco – producent foteli sportowych, Cutline – producent odzieży sportowej, Unita Wytwórnia Szyldów i Reklam, Seosklep24.pl, Firma cateringowa Trafunek z Dębowca, sklep.artmark.pl, KrakowForYou.pl, Automobilklub Rzeszowski, B3Studio – agencja reklamowa Rzeszów. Za sprawne przygotowanie naszej rajdówki dziękujemy firmie Auto Strefa specjalizacja Honda Konrad Bukowski Jasło ul. Towarowa.

Druga pozycja w tegorocznych zmaganiach przypadła Grzegorzowi Muszowi i Bogusławowi Browińskiemu. Na pocieszenie załoga PSB Mrówka Erem Rally Team zwyciężyła w klasie 5, zostawiając w pokonanym polu… Huberta Palidera. Na trzecim miejscu sezon RPP zakończył Jakub Brzeziński, pilotowany przez Grzegorza Czarneckiego.

Źródło: jaslo4u.pl

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij